Інтерфакс-Україна
17:10 28.10.2024

Президент Швейцарії підтримала перегляд заборони на реекспорт зброї в Україну

2 хв читати
Президент Швейцарії підтримала перегляд заборони на реекспорт зброї в Україну

Президент Швейцарії Віола Амгерд заявила в понеділок, що виступає за перегляд заборони, яка наразі перешкоджає реекспорту швейцарської зброї з іншої країни в Україну, оскільки ембарго завдає шкоди промисловості й безпеці Швейцарії, повідомляє SWI.

"Особисто я вважаю, що нам треба зробити крок уперед для нашої галузі. Це стає важким, оскільки такі країни, як Нідерланди, вирішили не закуповувати продукції у Швейцарії, позаяк реекспорт не є безоплатним, і я це розумію", - пояснила Амгерд, яка також є міністром оборони, на пресконференції в Берні у відповідь на запитання про політику.

Вона зазначила, що поточна ситуація створює проблеми для оборонної промисловості, що, своєю чергою, є проблемою для національної безпеки загалом. Однак вона додала, що Швейцарія, яка є посередником у світових конфліктах, ніколи не постачатиме зброї безпосередньо до країни, що перебуває у стані війни.

Незважаючи на свій давній нейтралітет, Швейцарія є великим постачальником зброї, 14-м за величиною у світі 2022 року, згідно з даними Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру. Продажі зброї у Швейцарії вже впали у 2023 році, і критики звинувачують у цьому нейтральну позицію країни.

У ширшому сенсі Амгерд заявила, що Швейцарії треба більше інвестувати в безпеку в усій Європі, і зазначила, що планує зміцнювати зв'язки з партнерами, включно з НАТО.

"За останні 30 років Швейцарія не інвестувала достатньо коштів в оборону, і нам треба надолужити згаяне", - сказала вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА