11:30 29.10.2024

Україна та Південна Корея обміняються делегаціями для координації дій у межах посилення контактів - Зеленський

2 хв читати
Україна та Південна Корея обміняються делегаціями для координації дій у межах посилення контактів - Зеленський

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Республіки Корея Юн Сок Йолем, під час якої співрозмовники обговорили залучення північнокорейських військових до російського вторгнення.

"Домовилися посилити обмін розвідданим та експертизою, активізувати контакти на всіх рівнях, зокрема найвищому, щоб виробити стратегію дій і перелік контрзаходів у відповідь на ескалацію, а також залучити до співпраці спільних партнерів. У межах цієї домовленості Україна та Республіка Корея найближчим часом обміняються делегаціями для координації дій", - написав Зеленський у телеграм-каналі за підсумками розмови.

Президент також повідомив, що надав співрозмовнику свіжі дані про перекидання 3 тис. військових із КНДР на російські полігони в безпосередній близькості до зони бойових дій та очікуване збільшення їх кількості приблизно до 12 тисяч.

Крім цього, Зеленський подякував Південній Кореї за послідовну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, а також за вже надану й анонсовану фінансову та гуманітарну допомогу.

Президент запросив Південну Корею приєднатися до Вільнюської декларації G7 щодо двосторонніх безпекових угод на підтримку України.

Як повідомляється на сайті президента Республіки Корея, президент Юн заявив, що Північна Корея виходить за рамки надання військової зброї Росії та робить "щось небезпечне та безпрецедентне", тому Україна та Республіка Корея мають "координувати заходи у відповідь у майбутньому". Зокрема, за його словами, Південна Корея очікує активного обміну інформацією та співпраці з Україною.

Повідомляється також, що уряд Республіки Корея направив своїх представників до НАТО, Європейського Союзу (ЄС) та України, щоб поділитися своєю інформацією про розміщення північнокорейських військ.

У повідомленні пресслужби південнокорейського лідера також висловлюється занепокоєння тим, що Росія може надати КНДР складні військові технології. "Можливість передання Росією Північній Кореї чутливих військових технологій є проблемою, але якщо Північна Корея, яка не вела сучасної війни з часів корейської війни, засвоїть досвід, отриманий у війні в Україні, то це стане фактором ще більшої загрози нашій безпеці", - зазначено в повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кандидат у президенти Румунії Джорджеску має намір заборонити експорт українського зерна через країну

Вступ України до НАТО - стратегічна мета, для цього має настати відповідний час - Сибіга

Глава МЗС Німеччини допускає відправлення німецьких військ в Україну в разі припинення вогню

Трамп може призначити главою Пентагону губернатора Флориди Десантіса - ЗМІ

Порошенко обговорив із заступниками Держсекретаря США енергетичну безпеку України та потреби ЗСУ

США та Німеччина обговорили важливість подальшої підтримки України

Україні потрібні гарантії безпеки, які дійсно працюють - Бербок

Вільнюс допомагатиме у відбудові Києва та України - Кличко

У Києві та Софії згодні, що членство України в НАТО - єдиний спосіб забезпечення довгострокової євроатлантичної безпеки

Зурабішвілі вважає інститут президента єдиним легітимним органом влади в Грузії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА