Інтерфакс-Україна
19:33 29.10.2024

Єврокомісія залишить Україну і Молдову без рекомендацій щодо просування вступу в ЄС

2 хв читати
Єврокомісія залишить Україну і Молдову без рекомендацій щодо просування вступу в ЄС
Фото: elements.envato.com

Європейська комісія в середу, 30 жовтня, надасть доповідь щодо прогресу країн-кандидатів на вступ, зокрема України та Молдови, без надання їм офіційної рекомендації щодо просування процесу вступу до Євросоюзу, повідомляє видання Financial Times із посиланням на власні джерела.

"У звіті комісії буде відзначено прогрес кількох країн, включно з Україною та Молдовою, без надання їм офіційної рекомендації про просування в процесі вступу до ЄС, за словами людей, обізнаних зі змістом звіту", - зазначено в статті, опублікованій на сайті видання у вівторок, 29 жовтня.

Зазначається, що Україна і Молдова, не дивлячись на схильність до конфліктів, все ж мають найбільший успіх на шляху до членства в ЄС.

Також комісія поки що не рекомендуватиме конкретних дій щодо Грузії, її офіційний представник закликав владу в Тбілісі "швидко, прозоро і незалежно розслідувати порушення на виборах", і додав, що держави-члени ЄС повинні самостійно для себе шукати шляхи вирішення цієї ситуації.

Раніше, у липні 2024 року, ЄС уже призупинив процес вступу Грузії та перенаправив близько EUR30 млн допомоги цивільному населенню. "Лідери країн-членів ЄС мають намір обговорити подальші дії щодо перспектив членства Грузії на неформальній зустрічі в Будапешті наступного тижня", - зазначено в статті.

Офіційна рекомендація від Єврокомісії про готовність країни-кандидата вступити до союзу - це обов'язковий етап у процесі вступу до ЄС. Водночас рада країн-членів союзу може відхилити думку комісії, але такий прецедент був відомий лише один раз у випадку із заявкою Греції.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єрмак: РФ може наслідувати приклад Республіки Конго та Руанди щодо відновлення миру

Порошенко: Європі потрібно розвивати оборонну промисловість

США знову відклали санкції проти "дочки" Газпрому у Сербії

Сенатор Грем: Уже є двопартійний законопроєкт з додатковими тарифами щодо будь-якої країни, яка купує російську нафту, газ та уран

Макрон після зустрічі із Зеленським: Припинення війни в Україні - це мета, яку ми поділяємо з Трампом

Україна запропонувала партнерам конструктивні пропозиції щодо формату захисту, як передбачає 5 стаття договору НАТО - Зеленський

Позов про розподіл майна подружжям Порошенків є захистом можливості фінансувати допомогу ЗСУ і політичну діяльність, заявили в "Євросолідарності"

Кличко: Окупація України РФ неприйнятна, але нас примушують до територіальних поступок

Трамп: Україна ніколи не зможе вступити до НАТО, а Крим залишиться з Росією

Сікорський: Ми не будемо вказувати Україні, на які компроміси йти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА