Єврокомісія може почати детальні переговори щодо вступу в ЄС з Україною та Молдовою у 2025 році
Україна і Молдова успішно проходять процес підготовки до вступу в ЄС, і 2025 року можуть розпочатися переговори з ними щодо конкретних позицій інтеграції в Євросоюз, повідомила в середу Єврокомісія (ЄК).
"Після першої міжурядової конференції в червні 2024 року аналітичне вивчення "надбання Співтовариства" (сукупності законів, правових актів і судових рішень, що становлять основу права ЄС - ІФ-У) проходить без перешкод. Якщо Україна виконає всі умови, (Європейська) комісія очікує на відкриття переговорів щодо кластерів, від основоположних, якнайшвидше 2025 року", - ідеться в щорічному звіті ЄК про стан розширення Євросоюзу, затвердженому в середу.
У документі наголошується, що міжурядова конференція в червні 2024 року "стала важливим визнанням рішучості Молдови проводити реформи на шляху до вступу в ЄС". У випадку Молдови вивчення єдиної нормативної бази Євросоюзу також проходить благополучно, тому і з Кишиневом конкретні переговори можуть розпочатися 2025 року.
Міжурядові конференції міністерського рівня, присвячені початку переговорів щодо вступу Молдови та України до Європейського союзу, відбулися 25 червня в Люксембурзі. Ці заходи означали формальний початок переговорів ЄС із цими країнами.
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн розповсюдила того дня заяву, в якій попередила, що для приєднання до ЄС не існує короткого шляху, тому що "переговори про вступ покликані підготувати кандидатів до обов'язків членства" в Євросоюзі.
"Майбутній шлях буде важким. Але він також сповнений величезних можливостей", - заявила глава ЄК.
Європейська комісія ухвалила в середу свій щорічний "пакет із розширення", у якому детально оцінюється стан справ і прогрес, досягнутий Албанією, Боснією і Герцеговиною, Грузією, Косово, Молдовою, Північною Македонією, Сербією, Туреччиною, Україною і Чорногорією, на їхньому шляху до вступу в ЄС. Оцінки ЄК супроводжуються рекомендаціями та вказівками щодо пріоритетів реформ.