Інтерфакс-Україна
10:44 05.11.2024

Стефанішина обговорила з послами країн-членів ЄС в Україні Звіт Єврокомісії в межах Пакету розширення 2024р

2 хв читати
Стефанішина обговорила з послами країн-членів ЄС в Україні Звіт Єврокомісії в межах Пакету розширення 2024р

Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції Ольга Стефанішина обговорила з послами країн-членів Європейського Союзу в Україні Звіт Європейської комісії щодо прогресу України в межах Пакету розширення 2024 року, заплановані наступні кроки в процесі скринінгу та очікування від процесу розширення ЄС.

"Цей звіт дає нам можливість подивитися на себе очима наших партнерів і головних союзників, які стояли, стоять і, я впевнена, будуть стояти з Україною в захисті нашої країни, в забезпеченні того, що ми залишаємось не лише функціонуючою країною, але й функціонуючою демократією попри війну та виклики, пов’язані з нею", - наводить слова Стефанішиної пресслужба Мін'юсту.

Вона наголосила, що ключовим пріоритетом для України залишається сфера Кластера 1, що стосується основ процесу вступу до ЄС, фінальна двостороння зустріч щодо якої відбудеться 12 листопада 2024 року.

Крім того, віцепрем'єрка поінформувала послів про підготовку українськими фахівцями відповідних дорожніх карт у сфері верховенства права, боротьби з корупцією, демократичних інститутів та реформування державного управління.

Окремо Стефанішина висловила подяку Євросоюзу за ухвалені рішення, спрямовані на підтримку України: щодо лібералізації торгівлі, лібералізації вантажних перевезень між Україною та ЄС, а також фінансової допомоги, зокрема за рахунок заморожених російських активів.

Зазначається, що окремо сторони обговорили необхідність активізувати зусилля щодо посилення санкційного тиску на Росію.

Як повідомлялося, 30 жовтня Європейська комісія констатувала досягнення Україною прогресу у виконанні критеріїв на шляху до членства в Європейському Союзі та сподівається відкрити переговори щодо кластерів якнайшвидше у 2025 році.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА