Інтерфакс-Україна
17:41 08.11.2024

Президент Європейської ради наголосив у Будапешті на важливості продовження підтримки України

2 хв читати
Президент Європейської ради наголосив у Будапешті на важливості продовження підтримки України

Підтримка України - це не лише спосіб захистити цінності, а й сигнал решті світу, що міжнародний порядок потрібен, наголосив президент Європейської ради Шарль Мішель.

"Україна, Близький Схід - це потребує більшого діалогу, більших зусиль, щоб переконатися, що ми захищаємо наші спільні інтереси. Наприклад, учора під час телефонної розмови з Дональдом Трампом ми мали можливість обговорити Україну й Близький Схід. І я абсолютно переконаний, що найближчими днями, тижнями ми продовжимо працювати зі США, щоб визначити, як ми можемо захистити наші спільні цінності та принципи", - сказав він на пресконференції після неформальної зустрічі глав держав та урядів ЄС у Будапешті в п'ятницю.

Мішель наголосив, що багато разів Європейська рада мала можливість підтвердити підтримку України в різних галузях.

"І я абсолютно переконаний, що підтримка України - це не лише спосіб захистити наші цінності, а й спосіб послати сигнал решті світу, що міжнародний порядок потрібен, і що ми хочемо захистити Статут ООН і принцип суверенітету і територіальної цілісності, тому що в іншому разі це робить усіх нас більш уразливими і наражає світ на небезпеку", - зазначив він.

Президент Європейської ради зазначив, що вчора ввечері глави держав і урядів ЄС мали змогу обмінятися думками щодо Північноатлантичного альянсу та відносин зі Сполученими Штатами після обрання Дональда Трампа.

"Ми готові до співпраці та координації в різних сферах зі Сполученими Штатами. І я бачу три важливі елементи для цієї координації та співпраці. Перший - двосторонні відносини, торгівля, інвестиції. Це виклик, ми хочемо зміцнити нашу економічну базу, і я впевнений, що в нас буде можливість добре попрацювати в цій галузі", - зазначив він.

Крім того, лідери обговорили глобальні виклики, такі як зміна клімату, цифрові технології, трансформація економічної парадигми.

Сьогодні вранці лідери обмінялися думками про конкурентоспроможність.

"Я хотів би підбити підсумок, зазначивши, що в Європейській раді існує дуже сильний консенсус щодо абсолютного пріоритету, а саме скорочення фрагментації та посилення інтеграції, переважно у сфері торгівлі", - сказав Мішель.

Окремо він зазначив, що ЄС має зміцнювати європейську оборонну готовність, оборонні можливості, "і це означає, що нам треба співпрацювати набагато більше".

"У нас також була можливість обговорити, як ми можемо зміцнити промислову базу в цій галузі, тому що якщо ми хочемо бути надійними в галузі європейської оборони в майбутньому, ми також маємо підтримувати більший розвиток нашої промислової бази в цій галузі", - закликав Мішель.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА