13:22 24.11.2024

Більшість компонентів у північнокорейських ракетах, випущених по Україні, виробництва країн Заходу - ЗМІ

3 хв читати

Понад 30% випущених у 2024 р. з РФ по Україні балістичних ракет північнокорейського виробництва, водночас більшість компонентів у них виготовлено у США та країнах західної Європи, КНДР отримала їх всупереч санкціям, пише CNN.

"Цього року Росія випустила близько 60 північнокорейських ракет KN-23 по Україні. Це становить майже третину зі 194 балістичних ракет, випущених у 2024 році", - повідомляється в статті.

За даними видання, яке отримало доступ до фрагментів уламків збитих ракет, у їхніх системах наведення використовуються мікросхеми, вироблені або розроблені у США та Європі.

"Усе, що керує ракетою, змушує її літати, - це іноземні компоненти. Уся електроніка іноземна. У ній немає нічого корейського. Єдине, що корейське, - це метал, який швидко іржавіє і кородує", - сказав у коментарі виданню керівник військово-дослідної лабораторії Київського науково-дослідного інституту судової експертизи Андрій Кульчицький.

Співробітник української військової розвідки також повідомив виданню на умовах анонімності, що переважна більшість компонентів - західного виробництва. "Ймовірно, 70% - американські, від відомих компаній... Вони також використовують компоненти, вироблені в Німеччині та Швейцарії", - сказав він.

У звіті, опублікованому раніше цього року британською організацією з розслідування конфліктів CAR, ідеться про те, що 75% компонентів однієї з перших північнокорейських ракет, використаних для атак України, було вироблено компаніями зі США. За словами експертів, немає достовірної інформації про те, як саме компоненти потрапляють до КНДР, але ознаки вказують на КНР як на ймовірний канал. "Ми успішно відстежили деякі з цих компонентів, і останні відомі зберігачі - китайські компанії... Перенаправлення рідко відбувається на заводі, що виробляє компоненти", - сказав заступник директора з операцій у CAR Деміен Сплітерс.

CAR не називає конкретних виробників, оскільки немає жодних доказів того, що фірми відправляли деталі в КНДР навмисно. Також деякі з компонентів можуть бути підробленими і виробленими безпосередньо в КНР; було зафіксовано щонайменше один такий випадок.

В організації вважають, що основною проблемою є посередницькі дистриб'юторські компанії, а не виробники. У північнокорейських ракетах було виявлено компоненти виробництва понад 250 компаній, але більшу їхню частину продають п'ятьом основним дистриб'юторам, що базуються у Сполучених Штатах і Канаді. CAR закликає політиків зосередити більше зусиль на врегулюванні цих дистриб'юторських компаній.

"Міністерство торгівлі США вже посилило своє переслідування організацій і підставних компаній, які постачали санкційні товари в Росію та Білорусь. Українські чиновники стверджують, що неналежне дотримання режиму санкцій західними країнами є однією з основних проблем", - повідомляє видання.

Посилаючись на представника української розвідки, CNN повідомляє, що компоненти також продовжують перенаправляти до Ірану і безпосередньо до РФ. "Росія використовує західні компоненти в усьому сегменті як летальної зброї, так і розвідувальних безпілотників", - сказав співрозмовник виданню, додавши, що важкий російський дрон “Мисливець” здебільшого виготовлено з компонентів виробництва США.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Обіцянка Трампа про сильне лідерство США має розпочатися з України - Яценюк

Кандидат у постпреди США в ООН Стефанік заявила про готовність просувати "мир за допомогою сили"

Зеленський у Давосі заявив про необхідність єдиної європейської політики у сфері безпеки та оборони

У разі запровадження США мит на імпорт канадських товарів Канада може піти на дзеркальні заходи - Трюдо

Держсекретар США Рубіо: Ми хочемо, щоб війна в Україні закінчилася, будемо над цим працювати

Європа має боротися за перше місце в альянсах і розвитку, переконаний Зеленський

Національний інтерес Польщі в існуванні суверенної України в міжнародно визнаних кордонах - Дуда

Переговори представників України з командою Трампа можуть відбутися в лютому - Арахамія

ЄС готовий до переговорів щодо торгівлі зі США - голова Єврокомісії

ЄС продовжить співпрацювати з країнами по всьому світу для боротьби зі зміною клімату - голова ЄК

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА