ЗМІ про візит Умєрова до Південної Кореї: 82% жителів проти надання Україні військової допомоги
Візит міністра оборони України Рустема Умєрова до Південної Кореї відбувається на тлі негативних для Києва чинників, зокрема низької підтримки ідеї допомоги Україні в суспільстві, падіння рейтингу президента Юн Сок Йоля і невизначеності у зв'язку з обранням Дональда Трампа, пише Reuters.
"Південнокорейці, як і раніше, виступають проти прямих постачань зброї Україні, показують нещодавні опитування, попри відновлення міжнародних запитів із Києва і союзних столиць після того, як стало відомо, що північнокорейські війська допомагають Росії", - йдеться в повідомленні агентства на сайті в середу.
Повідомляється, що опитування показали, що Юн, який уже бореться з рекордно низькими рейтингами схвалення через внутрішні скандали, стикається з широкою опозицією з боку південнокорейської громадськості. "Більшість південнокорейців розглядає зростаючі військові зв'язки між Пхеньяном і Москвою як загрозу, показало опитування Gallup Korea у жовтні, але 82% виступають проти відправлення військової допомоги, зокрема зброї", - пише агентство.
Наразі у країні перебуває українська делегація на чолі з Умєровим. Українська делегація зустрілася з президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем у середу, повідомили в офісі Юна.
Західний дипломат повідомив агентству Reuters, що закулісні обговорення були зосереджені на системах протиповітряної оборони, призначених для збиття літаків і ракет, але перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США в цьому місяці внесла невизначеність у переговори.
"Для уряду Південної Кореї буде менше переваг від продовження підтримки (військової допомоги), коли внутрішня підтримка невелика, а відносини з наступним урядом США можуть погіршитися", - наводить агентство слова аналітика Інституту політичних досліджень Асан.