Інтерфакс-Україна
20:15 06.12.2024

ЄС проводить зі США переговори про пом'якшення санкцій проти Газпромбанку

1 хв читати
ЄС проводить зі США переговори про пом'якшення санкцій проти Газпромбанку
Фото: elements.envato.com

Країни Євросоюзу намагаються переконати США пом'якшити санкції щодо Газпромбанку, повідомляє у п'ятницю агентство Bloomberg із посиланням на джерела.

"ЄС чинить тиск на США, щоб вони вивчили способи пом'якшення санкцій проти російського Газпромбанку", - інформує агентство.

За даними джерел Bloomberg, країни ЄС занепокоєні тим, що санкції проти Газпромбанку можуть "створити загрозу для безпеки постачань у регіон".

Побоювання зросли у зв'язку з опублікованим у четвер указом Путіна про новий порядок оплати поставок російського газу. Представники ЄС і США розглядають, зокрема, можливість законного здійснення платежів через люксембурзьку дочірню компанію Газпромбанку або використання інших каналів платежів.

Наприкінці листопада Мінфін США вніс до санкційного списку понад 50 російських банків, включно з Газпромбанком, банком "ДОМ.РФ", БКС банком та інвестиційним банком "Сінара".

Напередодні було підписано й опубліковано зміни до указу Путіна від 31 березня 2022 р. №172 "Про спеціальний порядок виконання іноземними покупцями зобов'язань перед російськими постачальниками природного газу". В колишній схемі іноземці платили за газ у валюті, а ГПБ під час отримання конвертував її в рублі, після чого зобов'язання з оплати перед постачальником - "Газпромом" - вважалося виконаним. Тепер іноземці платитимуть рублями, пояснили в банку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

ТЕКСТ: Заява лідерів Великої Британії, Франції та України за підсумками зустрічі коаліції охочих

Поки Путін відмовляється від миру, ми мобілізуємо більше підтримки для України - Стармер

Київ та Відень посилять співпрацю для запуску Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України

Мерц звернувся до Словаччини з проханням приєднатися до 18-го пакету санкцій проти РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА