15:10 07.12.2024

Головним питанням саміту ЄС буде Україна - лист Кошти

3 хв читати
Головним питанням саміту ЄС буде Україна - лист Кошти
Фото: https://www.facebook.com/zelenskyy.official

Головним питанням обговорення саміту ЄС, який відбудеться 19 грудня в Брюсселі та саміту ЄС-Західні Балкани, який пройде днем раніше - 18 грудня, буде ситуація в Україні.

"Я радий запросити вас на моє перше засідання Європейської ради як президента Європейської ради, яке відбудеться в четвер 19 грудня, а також на саміт ЄС-Західні Балкани в середу, 18 грудня, у Брюсселі... Ситуація в Україні буде в центрі наших обговорень", - ідеться в запрошувальному листі президента Європейської ради Антоніу Кошти, текст якого оприлюднено в суботу Європейською радою.

Кошта поінформував лідерів, що він щойно повернувся з Києва (як відомо, президент Європейської ради відвідав Україну в перший день свого мандата - ІФ-У). "Ми повинні підтримувати Україну стільки, скільки необхідно, і робити все можливе, щоб російське вторгнення було зупинене, а міжнародне право восторжествувало. Грудневе засідання Європейської ради - важливий привід спрямувати Україні єдине і недвозначне послання підтримки, підтримки всеосяжного, справедливого і міцного миру", - переконаний президент Євроради.

Він також повідомив, що запросив президента України Володимира Зеленського на засідання Європейської ради, щоб "поділитися з нами останніми подіями на місцях і своїми поглядами на те, як Європа може найкращим чином підтримати Україну".

Іншим важливим питанням для розгляду лідерами Кошта назвав "ЄС у світі". "Я вважаю, що нам необхідне всебічне і стратегічне обговорення, без письмових висновків, про шлях уперед щодо нашої глобальної взаємодії та пріоритетів у багатополярному ландшафті, позначеному геополітичною напруженістю", - пояснив він своє бачення ситуації.

Кошта також вважає, що розширення ЄС "є головною геополітичною інвестицією, яку ми можемо зробити в нашому сусідстві". "Заглядаючи за межі нашого континенту, ми повинні визнати проблеми і скористатися можливостями плюралістичного, багатополярного, різноманітного світу. У поточному геополітичному контексті Європейський Союз може найкращим чином зміцнити свою роль на міжнародній арені", - продовжив президент Євроради.

Водночас Кошта зауважив, що одним з аспектів цієї теми є "визначення того, як ми можемо зміцнити трансатлантичний зв'язок і водночас захистити наші власні інтереси".

Іншими питанням для обговорення він назвав розвиток взаємовигідних стратегічних відносин зі Сполученим Королівством, зокрема у сфері безпеки та оборони.

Кошта також поінформував лідерів про те, як саме відбуватиметься засідання Європейської ради, що розпочнеться 19 грудня "рівно о 10.30 з нашого традиційного обміну думками з президентом Європейського парламенту, за яким послідує дискусія з президентом Зеленським". "Потім ми проведемо дебати між собою з приводу України, де ми підіб'ємо підсумки ситуації й обговоримо найкращий спосіб виконання наших зобов'язань перед українським народом. За обідом ми обговоримо участь ЄС у світі", - розповів він про свій план.

Далі лідери ЄС обговорять доповідь колишнього президента Фінляндії Саулі Нііністьо про зміцнення цивільної та військової готовності Європи, після чого відбудеться розгляд поточної роботи з активізації впровадження комплексного підходу до міграції, обговорення ситуації на Близькому Сході. Саміт завершить доповідь прем'єр-міністра Угорщини, яка головує в ЄС, Віктора Орбана про результати головування в Раді.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рубіо: І Україна, і РФ мають піти на поступки для закінчення війни

Важливо, щоб Україна та Польща були серед ключових союзників США після інавгурації Трампа - Зеленський

Україна та Польща працюватимуть разом, щоб зупинити російську агресію, - спільна заява

Туск: США співпрацюватимуть з Україною та Європою з питань безпеки, якщо ми серйозно поставимося до безпекових викликів

Туск: Незалежна і суверенна Україна - це умова безпеки Польщі та всієї Європи

Угорщина і Сербія планують прискорити будівництво нафтопроводу, що зв'язує дві країни, - Сіярто

Єврокомісія продовжує роботу над "дорожньою картою" щодо відмови від газу з РФ

Президент Фінляндії за підсумками саміту балтійських країн НАТО заявив про суворі заходи щодо тіньового флоту РФ

Вісім країн, включно з Україною, приєдналися до санкцій ЄС проти Білорусі

Зеленський про вибори в Німеччині: Українські військові захищають усіх, незалежно на якому вони місці

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА