Інтерфакс-Україна
13:20 10.12.2024

Українці найбільше довіряють президентці ЄК Урсулі фон дер Ляєн

2 хв читати
Українці найбільше довіряють президентці ЄК Урсулі фон дер Ляєн

Лідерами суспільної довіри серед українців стали серед зарубіжних персон президент Європейської Комісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн і президент Польщі Анджей Дуда - в них практично однакові характеристики 65% і 64,6% відповідно.

Про це свідчать результати опитування ТОВ "ІНФО САПІЄНС", проведеного на замовлення Центру "Нова Європа" з 15 листопада по 27 листопада 2024 року. Вибірка дослідження становить 1 тис. респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 3,1% з імовірністю 0.95%.

На третьому місці прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо (59,9%). Не сильно відстає від нього французький президент Еммануель Макрон (58,4%). П'ята позиція - за президентом Республіки Молдова Маєю Санду (57,3%).

Минулорічний рекордсмен, Джозеф Байден (82%), цього року набрав 55,2%. При цьому новообраному президенту США Дональду Трампу довіряє 44,6% респондентів. Канцлеру Німеччини Олафу Шольцу довіряють 36,9% опитаних українців.

Згідно з результатами опитування, приблизно на 3% зросла довіра респондентів до президента Білорусі Олександра Лукашенка (6% замість торішніх 2,8%). Рівень довіри до Путіна, як і раніше, близький до нуля.

Також результати опитування свідчать про те, що українці зберігають довіру до таких міжнародних організацій, груп або об'єднань, як ЄС (69,2%), НАТО (64,4%) і G7 (62,4%).

Організації, до прямої відповідальності яких входить захист України, мають при цьому найнижчу суспільну довіру: ООН - на рівні 37,9%, ОБСЄ - 34,6%.

Відносна більшість українців (35,2%) не знають про "План перемоги" або не розуміють сутності документа. Натомість кожен третій опитаний (30,9%) зазначає, що план створений насамперед для Заходу, який має більше підтримувати Україну, тож усе залежить від наших партнерів. Нереалістичним план вважають 18,6% респондентів. Вірять у те, що він справді вестиме до перемоги та миру, 12,3% українців.

Опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна населенню території України віком 16+ відповідно до останніх наявних даних Державної служби статистики України на 1 січня 2022 року. Опитування не проводилося на тимчасово окупованих територіях АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей та інших, що перебувають під окупацією, а також на територіях, де відсутній український мобільний зв'язок.

Центр "Нова Європа" заснованой2017 року як незалежний аналітичний центр.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Корнієнко: вірю, що у Раді будуть голоси за ратифікацію угоди між США та Україною про копалини

Орбан різко відповів Зеленському відносно вступу України до ЄС

Сіярто про блокування Угорщиною вступу України до ЄС: Київ має обирати відповідний тон

Зеленський: В Угорщині 70% людей за вступ України в ЄС, не треба нас втягувати у свої вибори

Трамп запропонував збільшити оборонний бюджет до $1,01 трлн у 2026 фінроці, скоротити невійськові видатки

ЄС конфіскує мільярди російських активів для компенсації західним інвесторам - Reuters

Сибіга: Україна наполягає на посиленні тиску на РФ, її короткочасні перемир"я – це тільки маніпуляції

Яценюк про угоду щодо корисних копалин: історичне визнання війни росії проти України

Угода про партнерство надсилає РФ сигнал про зацікавленість США у довгостроковому успіху України – Білий дім

Угода допоможе США домінувати у сфері штучного інтелекту, а Україні надасть доступ до передових технологій видобутку корисних копалин – сенатор Грем

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА