Інтерфакс-Україна
15:43 23.12.2024

Литва обирає енергетичну незалежність без політичних зобов'язань - Науседа після поїздки Фіцо до РФ

2 хв читати
Литва обирає енергетичну незалежність без політичних зобов'язань - Науседа після поїздки Фіцо до РФ

Литва не вестиме переговорів з РФ про постачання газу і має намір обстоювати власну енергетичну незалежність, заявив президент Литви Гітанас Науседа.

"Наскільки дешева ваша любов? Є ті, хто приїжджає в Росію з любов'ю і почувається отруєним газом, зустрічаючись із воєнним злочинцем. Це не шлях Литви. Ми обираємо енергетичну незалежність і реальні ринкові ціни - без політичних зобов'язань!", - написав Науседа в соцмережі Х у понеділок.

Про це глава Литовської держави написав за підсумками візиту прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо до Москви, де той зустрівся з президентом РФ Володимиром Путіним, а за підсумками зустрічі заявив, що здійснив цю поїздку у відповідь на припинення транзиту російського газу до Словаччини через територію України. За словами прем'єра, Путін підтвердив готовність РФ продовжувати постачання газу в Словаччину, але це "практично неможливо після 1 січня 2025 року, враховуючи позицію українського президента".

Як повідомлялося, 20 грудня Фіцо заявив, що припинення транзиту газу через Україну до Словаччини може спричинити серйозний конфлікт.

Зеленський 19 грудня заявив, що Україна не продовжуватиме транзит російського газу. Водночас він зазначив, що в розмові з прем'єр-міністром Словаччини заявив, що якщо буде не російський газ, а газ іншої країни, і не буде сплати коштів РФ до закінчення війни, Україна готова розглядати такий варіант.

У вересні 2024 року угорська MOL Group оголосила про укладення угоди з постачальниками нафти з РФ та операторами трубопроводів для забезпечення її транспортування трубопроводом "Дружба" через Білорусь та Україну в Угорщину та Словаччину.

Минулого тижня Фіцо повідомив, що Словаччина проведе серію "надзвичайно інтенсивних переговорів на різних рівнях і в різних країнах", починаючи з цього тижня, щоб забезпечити постачання газу з РФ після того, як її поточний транзитний контракт, у якому бере участь Україна, закінчується наприкінці цього року. За словами віцепрем'єра - міністра економіки Словаччини Деніси Сакової, переговори відбуватимуться за участю Європейської Комісії, України та держав-членів ЄС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА