Інтерфакс-Україна
17:44 13.01.2025

Фіцо запросив Зеленського на зустріч поблизу державних кордонів між Словаччиною та Україною

3 хв читати
Фіцо запросив Зеленського на зустріч поблизу державних кордонів між Словаччиною та Україною

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо запросив президента України Володимира Зеленського на зустріч поблизу державних кордонів між Словаччиною та Україною. Своє запрошення Фіцо оголосив під час відеозвернення до Зеленського, розміщеного на фейсбук-сторінці Фіцо.

"Словацька Республіка продемонструвала і демонструє велику солідарність із вашими громадянами, які проживають в Україні або на території Словаччини. Спільні переговори між урядами Словацької Республіки та України приносять хороші результати. Хотілося б продовжити конструктивний і заснований на взаємній повазі діалог із прем'єр-міністром України", - сказав Фіцо.

"Тому дозвольте запросити Вас від імені вищого представника словацького виконавчого органу для обговорень, якщо це можливо найближчим часом, за повного розуміння серйозності свого робочого порядку денного", - зазначив Фіцо.

"Зустріч може відбутися на території Словацької Республіки поблизу державних кордонів Словаччини з Україною. Прямо символічно, що для перевезення на словацьку територію можна було б використати пряме сполучення поїзда з Києва до Кошице, що є результатом спільних зусиль наших урядів", - наголосив Фіцо.

На його думку, така зустріч створить "хороші умови для відкритої розмови про постачання газу до Словаччини та інших країн через територію України, про можливі технічні рішення з урахуванням закінчення до 31 числа контракту між відповідними українськими та російськими компаніями, про вплив зупинення транзиту газу через Україну на зниження конкурентоспроможності європейської економіки та розвиток двосторонніх словацько-українських відносин".

Звертаючись до президента Зеленського, Фіцо також заявив, що "рішення припинити транзит газу через Україну до Словаччини та інших споживачів завдають значної шкоди самій же Україні, Словаччині та іншим членам Євросоюзу". Водночас він наголосив, що не має наміру відповідати на заяву Зеленського від 12 січня, в якій український президент сказав, що пропонував допомогу словацькому народу, але Фіцо "пихато відмовився". "Я не маю наміру відповідати на вашу заяву в неділю, 12 січня, тому що я більше не загострюю напругу. Хочу повністю сконцентруватися на вирішенні ситуації із зупиненням транзиту газу".

Як повідомлялося, дія п'ятирічної угоди на транзит російського газу між Україною та Росією закінчилася 1 січня 2025 року. Із сьомої години ранку транспортування газу від точки входу "Суджа" на східному кордоні до західних і південних точок виходу було припинено.

Раніше Фіцо також пригрозив накладенням вето на майбутній пакет військової допомоги Україні від європейських союзників. За його словами, це відповідь на припинення транзиту російського газу з боку України.

Раніше прем'єр Словаччини заявляв, що Братислава може припинити постачати електроенергію в Україну, якщо Київ не погодиться відновити транзит російського газу своєю територією. Також минулого тижня Фіцо назвав Зеленського "жебраком і шантажистом".

Президент Словаччини Петер Пеллегріні заявив, що відмовляється їхати з офіційним візитом до Києва через те, що Україна припинила транзит російського газу.

У неділю, 12 січня, група проросійських депутатів парламенту Словаччини вирушила з візитом до Москви, де вони збираються зустрічатися з депутатами держдуми та іншими представниками російської влади.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА