17:28 14.01.2025

Президент Фінляндії за підсумками саміту балтійських країн НАТО заявив про суворі заходи щодо тіньового флоту РФ

2 хв читати
Президент Фінляндії за підсумками саміту балтійських країн НАТО заявив про суворі заходи щодо тіньового флоту РФ

Президент Фінляндії Александр Стубб представив у вівторок журналістам 10 пунктів домовленостей, досягнутих на саміті країн НАТО балтійського регіону щодо гарантування безпеки в Балтії.

"Безпека в регіоні Балтійського моря зміцнюватиметься за рахунок військової присутності і технологічних рішень", - заявив Стубб.

Він заявив, що країни НАТО на Балтиці вживатимуть суворих заходів щодо тіньового флоту Росії.

За його словами, "країни готові продовжувати вживати рішучих заходів у тих випадках, коли критично важлива інфраструктура перебуває під загрозою". "Грудневі операції на танкері Eagle S (який Фінляндія затримала за підозрою в причетності до пошкодження кабелів у Фінській затоці та, за відомостями фінської митниці, є частиною тіньового флоту Росії - ІФ-У) показують, що можливості та готовність до дій існують", - сказав Стубб.

Він зазначив, що запуск представленого у вівторок проєкту НАТО Baltic Sentry спрямований на гарантування безпеки інфраструктури Балтійського моря. Для моніторингу і судноплавства, і підводних операцій використовують різні судна, літаки, а також безпілотники.

"Національні системи спостереження ефективніше координуватимуться з системами НАТО", - зазначив Стубб.

Країни зустрічі також зберуть групу експертів із правових питань для пошуку шляхів запобігання гібридному впливу в морських районах відповідно до міжнародного морського законодавства.

НАТО також має намір стежити за інфраструктурою та суднами, підозрюваними у приналежності до тіньового флоту, з використанням нових технологій. Є співпраця і з приватними компаніями.

У зустрічі взяли участь генеральний секретар НАТО Марк Рютте, віцепрезидентка Європейської комісії Генна Вірккунен, лідери восьми держав НАТО балтійського регіону: Фінляндії, Данії, Німеччини, Латвії, Литви, Польщі, Швеції, Естонії.

Зустріч було скликано за ініціативою НАТО після того, як Фінляндія затримала зареєстрований на Островах Кука танкер Eagle S у Фінській затоці за підозрою в руйнуванні електрокабелю Естонія-Фінляндія і чотирьох міжнародних телекомунікаційних кабелів. Влада Фінляндії заявила, що судно, імовірно, входить до тіньового флоту Росії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Росія почне виставляти додаткові умови на пропозицію щодо перемир'я – Климпуш-Цинцадзе

Польща позитивно оцінює результати першого етапу переговорів України та США – Туск

Яценюк сумнівається, що РФ погодиться на будь-яке припинення вогню

Сенатор США Грем: Якщо Росія відмовиться від перемир'я, ми повинні накласти на неї санкції

Нардеп Юлія Сірко: Не вірю, що РФ погодиться на перемир'я

Україна продемонструвала готовність до відновлення миру - Корнієнко

Майбутній прем'єр Канади: Мій уряд не скасовуватиме мита, доки американці не продемонструють повагу до нас

Політики, політологи та аналітики чекають на кроки від РФ після українсько-американських перемовин у Джидді

Після переговорів у Джидді ситуація для України виглядає сприятливою - Мережко

Будь-які домовленості повинні гарантувати безпеку України - Фріз

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА