Інтерфакс-Україна
15:45 16.01.2025

Україна наполягає на доступі МКЧХ до військовополонених - Лубінець про чотиристоронню зустріч за участю Москалькової

2 хв читати

Уперше за ініціативою української сторони відбулася чотиристороння зустріч з питань військовополонених за участю уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, російської уповноваженої з прав людини Тетяни Москалькової, глави делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні Юрга Егліна і делегації МКЧХ у РФ і РБ Бориса Міштчхуеля.

"Покращення умов утримання військовополонених та їх повернення на Батьківщину було темою чотиристоронньої зустрічі між мною, російською уповноваженою з прав людини Тетяною Москальковою, очільником делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні Юргом Егліном та делегації МКЧХ в РФ та РБ Борисом Мішелем. Така зустріч відбулася вперше саме з ініціативи української сторони", - написав Лубінець у телеграмі в четвер.

Він розповів про питання, які обговорювалися під час зустрічі. Зокрема, за його словами, українська та російська сторони прозвітували про передання пакунків і листів для військовополонених і домовилися про продовження виконання цієї гуманітарної місії у 2025 році.

"Українська сторона неодноразово наголошувала на необхідності допуску МКЧХ до всіх(!) місць утримання українських військовополонених з метою повноцінного забезпечення виконання МКЧХ свого мандата й повного виконання Женевських конвенцій", - наголосив Лубінець.

"Українська сторона вчергове наголошувала на створенні російською медичних змішаних комісій з метою верифікації тяжкопоранених і тяжкохворих та їхньої пріоритетної репатріації на рідну землю, відповідно до третьої конвенції; говорили про повернення цивільних громадян, які утримуються в місцях несвободи", - додав Лубінець.

За його словами, також сторони домовилися про продовження взаємного обміну інформацією щодо пошуку зниклих безвісти серед військовополонених.

 

ОСТАННЄ

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

Результати 1-го туру президентських виборів у Румунії свідчать про роботу РФ з просування на Заході своїх наративів - Климпуш-Цинцадзе

Комітет Ради у вівторок схвалить проєкт закону про ратифікацію угоди зі США, 8 травня проголосують, вважає Железняк

Трамп заявив про можливість залучення президента Туреччини до справи припинення війни між Росією і Україною

"Слуга народу" підтримує ратифікацію угоди про створення американсько-українського інвестиційного фонду – Арахамія

Петиція про запровадження санкцій проти Порошенка на президентському сайті не зібрала потрібних для розгляду голосів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА