Інтерфакс-Україна
18:19 22.01.2025

ЄС спільно з Данією та Литвою запускає програму для підтримки шляху України до вступу в ЄС з бюджетом EUR14 млн

2 хв читати
ЄС спільно з Данією та Литвою запускає програму для підтримки шляху України до вступу в ЄС з бюджетом EUR14 млн
Фото: elements.envato.com

У присутності віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та міністерки юстиції Ольги Стефанішиної ЄС, Данія та Литва підтвердили свою прихильність підтримці вступу України до ЄС, підписавши програму "Ukraine2EU - Фонд підтримки інтеграції України в ЄС".

Згідно з повідомленням на сайті Представництва ЄС, ця ініціатива, що фінансується спільно ЄС, Данією та Литвою, із загальним бюджетом EUR14 млн підтримуватиме українські інституції в управлінні процесом вступу до ЄС і впровадженні потрібних реформ.

Програма надаватиме цільову підтримку ключовим українським органам влади, зокрема Офісу віцепрем'єр-міністерки, урядовому офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Секретаріату Верховної Ради та Комітету з питань європейської інтеграції, а також Міністерству юстиції. Ці органи разом працюють над шляхом України до ЄС.

"Сьогоднішнє підписання знаменує початок наступного етапу нашої довготривалої підтримки інтеграції України до ЄС. Майбутнє України - в ЄС, і ця програма слугуватиме основою допомоги з боку ЄС та країн-членів у досягненні Україною цієї мети", - заявила посол ЄС в Україні Катаріна Матернова.

Програма "Ukraine2EU - Фонд підтримки інтеграції України до ЄС" спрямована на посилення потенціалу ключових дійових осіб України в управлінні переговорами про вступ до ЄС, розширення доступу до експертизи у сфері права ЄС та підвищення обізнаності й розуміння процесу вступу до ЄС серед українського суспільства та зацікавлених сторін. Вона також підтримає організації громадянського суспільства, що сприяють вступу України до ЄС.

Програма діятиме з 2025 до 2027 року й буде реалізована Литовським центральним агентством управління проєктами CPVA (Lithuanian Central Programme Management Agency).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп пригрозив Маску "дуже серйозними наслідками" за фінансування демократів - ЗМІ

Зеленський про введення санкцій проти РФ: Трамп повинен це зробити

Нардеп Сюмар стверджує, що фабулу санкцій проти Порошенка ще у 2019 році ініціював Портнов

ЄК наразі не готова оголосити терміни ухвалення 18-го пакету санкцій проти РФ

Рух "ЧЕСНО": 62% мерів українських міст є гривневими мільйонерами, родини трьох мерів - доларовими мільйонерами

Зло, розпочате Росією без причини у 2014 році та 2022 році, триває вже 1198 днів – Маркарова

На міжнародному форумі обговорили майбутню стратегію реформування правосуддя України

Словацькі парламентарі висловилися проти антиросійських санкцій, Чехія зберігає курс на посилення тиску на РФ

Попри "політичну кризу", уряд Нідерландів продовжуватиме підтримувати Україну - міністр оборони

Нідерланди нададуть Україні новий пакет допомоги на EUR400 млн у сфері морської безпеки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА