Інтерфакс-Україна
18:29 28.01.2025

Шольц виступив проти планів Трампа щодо Гренландії - ЗМІ

2 хв читати
Шольц виступив проти планів Трампа щодо Гренландії - ЗМІ

Канцлер ФРН Олаф Шольц дав зрозуміти, що виступає проти ідеї американської адміністрації про приєднання Гренландії до США, повідомив журнал "Шпігель" у вівторок.

"Кордони не повинні пересуватися силою, кого б це не стосувалося", - заявив канцлер на спільній із прем'єром Данії Метте Фередеріксен пресконференції в Берліні.

Німецькі ЗМІ зазначають, що Шольц безпосередньо не згадував президента США Дональда Трампа і не уточнював, що має на увазі саме Гренландію. Водночас частину відповіді він озвучив англійською.

Минулими вихідними Трамп заявив: "Я думаю, ми отримаємо Гренландію, тому що вона справді має відношення до свободи світу".

Фредеріксен не стала детально зупинятися на цій заяві на пресконференції з Шольцом. Однак вона наголосила на значенні європейської співпраці, що зростає. "Нам потрібна сильніша і рішучіша Європа, яка все міцніше стоїть на ногах і здатна захищати і просувати європейські інтереси", - сказала вона.

У понеділок уряд Данії оголосив про намір посилити військову присутність в Арктиці та Північній Атлантиці шляхом закупівлі трьох нових кораблів для вод навколо Гренландії, безпілотників дальнього радіусу дії та супутників вартістю майже 2 млрд євро.

Минулими вихідними Фредеріксен зустрілася з главами урядів Швеції та Норвегії, а також із президентом Фінляндії. Після Берліна прем'єр-міністр Данії вирушила в Париж на переговори з президентом Франції Емманюелем Макроном. Потім вона відвідає Брюссель, де зустрінеться з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" наполягає на зустрічі президента з усіма фракціями та виключення з переговорної групи по "мирній угоді" скомпрометованих осіб

Більшість українців вважає, що за час повномасштабного вторгнення рівень корупції в Україні збільшився – опитування

Більшість українців вважають, що події в державі розвиваються в неправильному напрямку, і підтримують відставку Кабміну – опитування

Порошенко на позачерговому саміті ЄНП: мир не може бути побудований на легалізації агресії

Україна формує нову систему переходу від військової служби до цивільного життя – нардеп Тарасенко

"Європейська солідарність" закликала депутатів фракції "Батьківщина" об’єднатись у роботі з відновлення субʼєктності парламенту

Безпека України може визначатися лише із залученням України - Зеленський після розмови зі Стуббом

Дрісколл зустрічається з росіянами в Абу-Дабі для обговорення оновленого мирного плану для України

Расмуссен закликав Європу не чекати на США та розмістити до 20 тис. військ за лінією фронту України й створити повітряний щит

Зеленський і Стармер скоординували позиції перед зустріччю Коаліції охочих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА