Інтерфакс-Україна
15:20 29.01.2025

Уряд Молдови схвалив план партнерства з НАТО до 2028 року

1 хв читати
Уряд Молдови схвалив план партнерства з НАТО до 2028 року

Уряд Республіки Молдова схвалив новий план співпраці з НАТО на 2025-2028 роки під назвою "Індивідуальна програма партнерства" (ITPP), повідомляється на сайті молдавського уряду в середу.

"Завдяки цій програмі Республіка Молдова отримає підтримку для боротьби з кібератаками, дезінформацією та іншими сучасними ризиками", - йдеться в повідомленні.

В уряді відзначили, що план повністю поважає конституційний нейтралітет Молдови та приносить переваги завдяки технічній співпраці та навчанню.

"Такі держави, як Австрія, Швейцарія та Ірландія, які є військово нейтральними, співпрацюють з НАТО, щоб захистити свою інфраструктуру, покращити свій державний сектор і краще реагувати на гібридні загрози", - відзначається в повідомленні.

Згідно плану, державні службовці у сфері безпеки пройдуть програму навчання, а влада пояснюватиме населенню переваги співпраці з НАТО.

"Хоча НАТО відома насамперед як військовий альянс, співпраця з Республікою Молдова зосереджена на реформі сектору безпеки, вирішенні проблем критичної інфраструктури та технічній підготовці. Партнерство не передбачає участі у військових місіях, крім тих, що мають мандат ООН або зобов’язання, які порушують нейтралітет країни", - повідомили в уряді.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На переговорах в Ер-Ріяді треба обговорювати типи озброєнь, які мають бути заборонені на першому етапі, вважає Порошенко

Віткофф: в РФ поширена думка, що захоплені в Україні території є російськими

Українські політики та політологи вказують на російські наративи в інтерв'ю Віткоффа і важливість заходів для повернення окупованих територій

Мудра: джерелом наповнення компенсаційного механізму мають бути російські гроші

Вихід США з Міжнародного центру розслідування злочинів РФ проти України ніяк не вплине на розслідування злочину агресії – Мудра

В Ер-Ріяді навряд чи вдасться домовитись про припинення ударів по енергетичній інфраструктурі - Климпуш-Цинцадзе

Умови миру повинні бути прийнятними та погодженими з українцями – президент Чехії

Питання контингенту буде обговорюватися на саміті Коаліції охочих наступного тижня – Зеленський

Стефанчук: путін бреше, що хоче миру

Лідери ЄС вважають, що реальні переговори щодо миру для України не ведуться, – джерело з полів саміту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА