Інтерфакс-Україна
16:08 17.02.2025

Європа повинна збільшити військову підтримку України й зняти "будь-які обмеження на використання українцями зброї - прем'єр Данії

2 хв читати
Європа повинна збільшити військову підтримку України й зняти "будь-які обмеження на використання українцями зброї - прем'єр Данії
Фото: https://www.facebook.com/mettefrederiksen.dk

Європа має збільшити військову підтримку України й зняти "будь-які обмеження на використання українцями зброї, щоб вони могли ефективно захищатися від росіян", вважає прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен.

Про це йдеться у заяві, розміщеній на офіційному каналі Офісу прем'єр-міністра Данії у соцмережі Х у понеділок у зв'язку із зустріччю з питань України та безпеки Європи в Парижі.

"Ми повинні збільшити військову підтримку України, ми повинні виробляти більше і ми повинні робити це швидше. А потім ми маємо зняти обмеження на використання українцями зброї, щоб вони могли ефективно захищатися від росіян, не скручуючи одну руку за спиною. Припинення вогню не повинно вести до російського переозброєння, яке замінюється новими російськими атаками", - сказала Фредеріксен.

"Усе це я з нетерпінням чекаю можливості обговорити в Парижі, і я рада, що президент Макрон узяв на себе ініціативу щодо проведення зустрічі. Я відчуваю нову, європейську рішучість, серйозність і енергію, які необхідні", - наголосила прем'єр.

У заяві зазначається, що неофіційна зустріч відбудеться в Єлисейському палаці в Парижі 17 лютого. Фредеріксен обговорить ситуацію в Україні та європейську безпеку з невеликим колом глав держав і урядів. Крім президента Еммануеля Макрона, у заході візьмуть участь глави держав Німеччини, Великої Британії, Італії, Польщі, Іспанії та Нідерландів, а також президент Європейської ради, президент Європейської комісії та генеральний секретар НАТО. Прем'єр-міністр Данії представляє на зустрічі країни Північної Європи та Балтії.

В пресслужбі НАТО також підтвердили участь генерального секретаря НАТО Марка Рютте у неформальній зустрічі європейських лідерів у Франції. "У понеділок, 17 лютого 2025 року, Генеральний секретар НАТО пан Марк Рютте вирушить до Парижа, Франція, щоб взяти участь у неформальній зустрічі європейських лідерів у Франції. ЗМІ не передбачено", йдеться у повідомленні НАТО на сайті у понеділок.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нові правила звільнення працівників і місцевих депутатів під час війни пропонує група депутатів "Слуги народу"

Законопроєкт про Кіберсили ЗСУ суперечить чинному законодавству - нардеп

ЦВК продовжила для Чорновол строк подання документів для реєстрації народною депутаткою

Київрада має перенаправити на мобільні укриття півмільярда грн, які не використали райадміністрації - Кличко

Зеленський пояснює дії Орбана прагненням наростити рейтинг його партії блокуванням України

Рейтинг Макрона впав до рекордно низьких 14% на тлі політичної кризи в країні - опитування

Бельгія висунула вимоги щодо використання російських активів для фінансування позики Україні

Залужний: Я не визнаю жодних ідей проведення виборів під час війни

"Слуга народу" підтримала кандидатуру Бережної на посаду віце-премʼєра з гуманітарної політики - міністра культури

Діяльність "Євросолідарності" та "Голосу" в Раді частіше оцінюють позитивно, ніж негативно, – соцопитування КМІС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА