Інтерфакс-Україна
15:15 28.02.2025

Українці зібрали 100 тисяч підписів за скасування санкцій проти Порошенка, адвокати несуть позови до Верховного Суду

2 хв читати

Адвокат Ілля Новіков заявив, що санкції проти лідера партії "Європейська солідарність", народного депутата Петра Порошенка сфальсифіковані, закликав РНБО скасувати відповідне рішення і повідомив, що найближчим часом будуть подані відповідні позовні заяви до Верховного суду, повідомляється на сайті політсили.

"Фінмоніторинг, організація, яка займається фінансовою розвідкою, не має права ініціювати санкції… Ми ставимо ці питання в нашому позові, який незабаром піде у Верховний суд. Але цим питання не обмежується, ми ставимо питання про кримінальну відповідальність людей, які підробляли і підмінювали файли на сайтах, які здійснюють офіційне опублікування законів і указів президента", – сказав Новіков.

Тим часом українці зібрали 100 тисяч підписів під петицією щодо скасування санкцій проти Порошенка. Також відповідне звернення до РНБО підписали дві сотні громадських організацій.

Народна депутатка Софія Федина зауважує, що санкції проти Порошенка зупинили масштабну допомогу ЗСУ у найбільш критичний момент. "Зеленський наклав санкції на допомогу для українського війська. Петро Порошенко, його команда, Благодійний фонд передали допомоги війську за три роки повномасштабного вторгнення на 7 млрд грн. Це найбільший потік допомоги від окремих благодійників, які взагалі є в українській державі", – сказала вона.

Народний депутат Володимир В’ятрович вважає, що незаконні санкції проти Порошенка підважують європейську перспективу України і допомагають ворогу. "Цікаво, що саме російська федерація за поданням російського фінмоніторингу звинувачувала Петра Порошенка в тероризмі за фінансування Збройних сил України. І тут ми бачимо абсолютно потворну дзеркальність української влади, яка намагається, ламаючи законодавство, притягнути Порошенка до відповідальності, до санкцій, по суті, повторюючи ті звинувачення, які лунають з боку російської федерації", – констатував він.

Новіков вважає, що "найшвидший шлях до того, щоб виправити цю ситуацію, не чекаючи, коли суд скаже своє слово, це якщо РНБО просто за власної ініціативою скасує своє рішення".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сибіга оголосив дипломатичну мобілізацію задля посилення тиску на РФ

Опозиція Угорщини заявила про повний провал "референдуму" Орбана про вступ України в ЄС

РФ не зможе реально підтримувати Іран, але буде зображати, що намагається – Зеленський

У Канаді Україна передала Бессенту список зброї, яку готова закупити у США – Зеленський

Зеленський: санкції на банківську систему РФ і на енергетику – найдієвіші

Пакистан рекомендує Трампа на здобуття Нобелівської премії миру 2026р.

Поки Путін зайнятий відправкою російських ніг для вторгнення в інші країни, він ставить росіян усередині країни на коліна економічно - Сибіга

Латвія запроваджує заборону на купівлю нерухомості громадянами та юрособами РФ і Білорусі

Путін вдає, що пропонує послуги у припиненні війни на Близькому Сході, водночас відмовляючись припинити атаки по Україні - Сибіга

Рада припинила повноваження нардепа Довгого

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА