Інтерфакс-Україна
17:35 03.03.2025

На столі є кілька пропозицій щодо припинення вогню в Україні, кажуть в Лондоні – ЗМІ

2 хв читати
На столі є кілька пропозицій щодо припинення вогню в Україні, кажуть в Лондоні – ЗМІ

У понеділок Великобританія заявила, що на столі переговорів є кілька можливих пропозицій щодо можливого припинення вогню в Україні, після того, як Франція висунула пропозицію про початкове перемир'я на місяць, яке може прокласти шлях до мирних переговорів, повідомляє агентство Reuters.

"Очевидно, що на столі є кілька варіантів", - заявив речник прем'єр-міністра Великої Британії. "Я просто не хочу вдаватися до коментарів щодо цих варіантів".

Президент Франції Еммануель Макрон (Emmanuel Macron) підняв питання про можливість місячного перемир'я, хоча поки що не було публічної підтримки з боку інших союзників. "Таке перемир'я щодо повітряної, морської та енергетичної інфраструктури дозволило б нам визначити, чи діє президент Росії Володимир Путін добросовісно, коли бере на себе зобов'язання щодо перемир'я", - заявив у понеділок міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро (Jean-Noel Barrot), коментуючи пропозицію Макрона. "І саме тоді можуть розпочатися справжні мирні переговори", - додав він.

Франція, Великобританія і, можливо, інші європейські країни запропонували відправити війська в Україну в разі припинення вогню, але заявили, що хотіли б отримати підтримку в тій чи іншій формі від США - пропозицію, яку називають "підтримкою" (backstop).

Раніше повідомлялось, що кілька країн заявили у неділю, 2 березня. що хочуть бути частиною плану забезпечення миру в Україні, повідомив прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер.

"Щодо коаліції охочих (Coalition of the Willing) - так, сьогодні низка країн заявили, що хочуть бути частиною плану, який ми розробляємо. Я дозволю їм робити власні заяви про те, як саме вони хочуть зробити цей внесок, але ми змогли просунутися в цьому питанні", - сказав Стармер на пресконференції за результатами саміту щодо України у Лондоні в неділю.

Прем'єр додав, що "без критики і з повагою сприймає позицію інших країн, які, можливо, не вважають, що вони хочуть зробити такий внесок". Водночас Стармер висловив переконання, що "якщо хтось не зрушить вперед, ми залишимося на тому становищі, в якому перебуваємо, і не зможемо рухатися вперед".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА