Інтерфакс-Україна
17:07 07.03.2025

Більшість українців вважають санкції щодо Порошенка відволіканням уваги або тиском на опозицію – опитування КМІС

1 хв читати
Більшість українців вважають санкції щодо Порошенка відволіканням уваги або тиском на опозицію – опитування КМІС

Менше половини українців (38%) розцінюють рішення Ради національної безпеки та оборони України (РНБО) "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" щодо народного депутата, лідера партії "Європейська солідарність" Петра Порошенка спробою правоохоронних органів дійсно покарати винних, свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 14-24 лютого.

Натомість більшість (59%) вважають її спробою або відволікти увагу від ситуації на фронті, або нейтралізувати опозицію напередодні переговорів з РФ та ймовірних виборів. Серед усіх респондентів 36% обрали варіант "спроба відволікти увагу від складної ситуації на фронті", а 35% обрали варіант "спроба нейтралізувати опозицію напередодні переговорів з Росією та ймовірних виборів". Відзначається, що 11% опитаних обрали одразу обидва варіанти, тому сумарно 59% обрали один з двох чи обидва.

Решта 9% не змогли визначилися зі своєю думкою.

Опитування проводилося методом телефонних інтерв’ю (CATI) серед 1000 респондентів від 18 років у всіх підконтрольних регіонах України. За звичайних обставин статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не вище 4,1% для показників близьких до 50% і 1,8% для показників близьких до 5%, але за умов війни до неї додається певне систематичне відхилення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко обговорив із президентом ЄНП посилення допомоги Україні та захист демократії

РФ і Україні треба якнайшвидше укласти угоду, Трамп не готовий чекати занадто довго - Волтц

Трамп про мирну угоду: побачимо, що станеться протягом тижня, ми на завершальному етапі

Стефанчук: ніхто, крім країн НАТО, не має права вето на шлях України до Альянсу

Мелоні: оголошеного Путіним триденного перемир'я недостатньо, щоб довести прагнення Росії до миру

Китай закликав Україну та Росію "усунути корінні причини конфлікту"

Зеленський привітав Ліберальну партію на чолі з Карні з перемогою на виборах в Канаді

Макрон заявив про посилення тиску на Росію у найближчі вісім-десять днів

Венс заявив про загрозу переростання російсько-української війни в ядерну

Конгресмен-демократ представив сім потенційних статей імпічменту проти президента Трампа

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА