Інтерфакс-Україна
17:11 21.03.2025

Питання контингенту буде обговорюватися на саміті Коаліції охочих наступного тижня – Зеленський

2 хв читати
Питання контингенту буде обговорюватися на саміті Коаліції охочих наступного тижня – Зеленський
Фото: https://www.president.gov.ua/

На саміті Коаліції охочих, який відбудеться наступного четверга, лідери обговорять стратегію гарантій безпеки для України після закінчення війни, і питання контингенту, повідомив президент України Володимир Зеленський.

"Буде важливий саміт. Можна його так назвати – Коаліції охочих. Дійсно, будемо говорити про стратегію гарантів безпеки для України після закінчення війни. І не допущення другої хвилі, а можна сказати третьої хвилі окупації з боку Російської Федерації, їх агресивних дій. Ми поговоримо про частину, про контингент", - сказав Зеленський під час спільної пресконференції з президентом Чехії Петром Павелом у п’ятницю.

Окрім того, на саміті Коаліції охочих будуть обговорювати підтримку українську армію, і як буде виглядати сама інфраструктура контингенту.

"Де, скільки, хто готовий бути в коаліції Охочих, а хто поки що не готовий. Можна зрозуміти - у кожної країни, є свої на це різні об'єктивні або суб'єктивні причини. А після нашої зустрічі серед країн, які готові або які ще не впевнені, у будь-якому випадку буде серйозне високе представництво країн, я б хотів би, щоб ми вийшли вже з якоюсь конкретикою", - наголосив Зеленський.

Він також повідомив, що обговорював із президентом Франції Еммануелем Макроном адженду зустрічі.

Говорячи про моніторинг дотримання режиму тиші, Зеленський зауважив, що обговорював це з різними колегами з Великої Британії, з Франції, з США. І також буде обговорення моделі цього моніторингу.

Раніше президент Франції Еммануель Макрон повідомив, що на саміті Коаліції охочих, запланованому на наступний четвер, буде присутній президент України Володимир Зеленський.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

Результати 1-го туру президентських виборів у Румунії свідчать про роботу РФ з просування на Заході своїх наративів - Климпуш-Цинцадзе

Комітет Ради у вівторок схвалить проєкт закону про ратифікацію угоди зі США, 8 травня проголосують, вважає Железняк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА