Інтерфакс-Україна
15:49 25.03.2025

Ідеї щодо змін до Конституції України є неприйнятними - Фріз

2 хв читати
Ідеї щодо змін до Конституції України є неприйнятними - Фріз

Ідеї щодо змін до Конституції України або готовності до територіальних поступок є неприйнятними — як з точки зору національної безпеки, так і з погляду міжнародного права, вважає член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз (фракція "Європейська солідарність").

"Останні сигнали з боку адміністрації США, зокрема заяви Дональда Трампа про необхідність "гнучкості" України у питаннях переговорів, можуть свідчити про зростання тиску на Київ із метою пришвидшити мирний процес за будь-яку ціну. Ідеї щодо змін до Конституції України або готовності до територіальних поступок є абсолютно неприйнятними — як з точки зору національної безпеки, так і з погляду міжнародного права", - сказала Фріз в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

За словами народного депутата, будь-які зовнішні вимоги щодо зміни Конституції, зокрема у частині статусу тимчасово окупованих територій, є прямим втручанням у внутрішні справи України.

"Подібні кроки підривають легітимність української держави, створюють прецедент впливу ззовні на наш Основний закон і можуть призвести до внутрішньої політичної дестабілізації", - підкреслила Фріз.

Вона також зазначила, що розмови про можливість територіальних поступок суперечать ключовим принципам міжнародного права.

"Територіальна цілісність є основою суверенітету держави. Якщо Україна погодиться на такі умови, це означатиме не мир, а прецедент безкарної агресії, яка може повторитися в майбутньому — вже не лише проти України", - наголосила народний депутат.

Фріз відзначила, що позиція України має залишатися принциповою: жодних змін до Конституції під диктовку ззовні, жодних "компромісів" на користь агресора.

"Перемовини можуть відбуватися лише в межах міжнародно визнаних кордонів 1991 року, без легалізації жодної форми анексії", - впевнена народний депутат.

На думку Фріз, зараз Україна має інтенсифікувати роботу з Конгресом США, залучаючи до діалогу проукраїнські групи підтримки як серед демократів, так і республіканців, щоб зберегти двопартійну підтримку.

"Необхідно також показати внутрішню єдність, залучаючи представників парламенту, опозиції, громадянського суспільства до вироблення єдиної позиції щодо перемовин і реагування на зовнішній тиск", - вважає Фріз.

За словами народного депутата, крім цього необхідно посилити інформаційну дипломатію, пояснюючи міжнародним партнерам, що примушення України до територіальних поступок суперечить не лише українським інтересам, але й глобальним принципам стабільності та безпеки.

"Будь-який мир, який досягається шляхом шантажу або тиску, — це не мир, а лише короткочасна ілюзія, яка не гарантує безпеки ні Україні, ні світу", - підсумувала Фріз.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Президент підписав закон про закріплення права волонтерів на визнання компетентностей

Партнери мають консолідувати зусилля для допомоги Україні, в тому числі з членством ЄС, - Кличко на зустрічі з фон дер Ляєн

Сибіга допустив мирні переговори у будь-якому форматі після реального і тривалого припинення вогню

Роз’єднати чи ні переговорний процес про вступ в ЄС України та Молдови можуть вирішувати тільки держави-члени - Єврокомісія

Кличко обговорив із президентом ЄНП посилення допомоги Україні та захист демократії

РФ і Україні треба якнайшвидше укласти угоду, Трамп не готовий чекати занадто довго - Волтц

Трамп про мирну угоду: побачимо, що станеться протягом тижня, ми на завершальному етапі

Стефанчук: ніхто, крім країн НАТО, не має права вето на шлях України до Альянсу

Мелоні: оголошеного Путіним триденного перемир'я недостатньо, щоб довести прагнення Росії до миру

Порошенко назвав рішення НБУ про його небездоганну репутацію незаконним

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА