Інтерфакс-Україна
18:03 25.03.2025

США вирішили допомогти РФ відновити доступ до світового ринку сільськогосподарської продукції та добрив - Білий дім

3 хв читати
США вирішили допомогти РФ відновити доступ до світового ринку сільськогосподарської продукції та добрив - Білий дім

Вашингтон допоможе Москві відновити доступ до світового ринку сільськогосподарської продукції та добрив, знизити вартість морської страховки, ідеться у заяві Білого дому за підсумками переговорів в Ер-Ріяді (Саудівська Аравія) 23-25 березня 2025 року.

Як зазначено у заяві, на технічному рівні з російською делегацією 23-25 березня в Ер-Ріяді:

"Сполучені Штати і Росія домовилися забезпечити безпечне судноплавство, виключити застосування сили та не допустити використання комерційних суден у військових цілях у Чорному морі.

Сполучені Штати допоможуть відновити доступ Росії до світового ринку експорту сільськогосподарської продукції та добрив, знизити витрати на морське страхування та розширити доступ до портів і платіжних систем для таких операцій.

США і Росія домовилися розробити заходи щодо реалізації угоди президента Трампа і президента Путіна про заборону ударів по енергетичних об'єктах Росії і України.

Сполучені Штати і Росія вітають добрі послуги третіх країн щодо підтримки реалізації енергетичних і морських угод.

Сполучені Штати і Росія продовжуватимуть працювати над досягненням міцного та тривалого миру".

США, "повторили наказ президента Дональда Дж. Трампа про те, що вбивства з обох сторін російсько-українського конфлікту повинні бути припинені, як необхідний крок до досягнення міцного мирного врегулювання" "З цією метою Сполучені Штати продовжуватимуть сприяти переговорам між обома сторонами для досягнення мирного врегулювання відповідно до домовленостей, укладених в Ер-Ріяді", йдеться також в заяві.

В той же час, Кремль у вівторок повідомив, що в Ер-Ріяді "Росія і США погодилися розробити заходи щодо реалізації домовленостей президентів двох країн про заборону ударів по об'єктах енергетики Росії та України терміном на 30 діб, починаючи з 18 березня 2025 року, з можливістю продовження і виходу з домовленості в разі її недотримання однією зі сторін".

Щодо домовленостей з судноплавства і відновлення доступу РФ до світового ринку експорту сільськогосподарської продукції та добрив, розширення доступу до портів і платіжних систем для таких операцій, Кремль стверджує, що ці пункти набувають чинності після "зняття санкційних обмежень з Россільгоспбанку та інших фінансових організацій, задіяних у забезпеченні операцій з міжнародної торгівлі продовольством (зокрема рибопродукцією) і добривами, їхнього підключення до SWIFT, відкриття необхідних кореспондентських рахунків".

Серед інших умов виконання цієї домовленості, вказує Москва: зняття обмежень на здійснення операцій торговельного фінансування; а також зняття "санкційних обмежень з компаній-виробників та експортерів продовольства (зокрема рибопродукції) і добрив, а також зняття обмежень на роботу страхових компаній з вантажами продовольства (зокрема рибопродукції) і добрив", а також зняття "обмежень на обслуговування в портах суден і санкцій із суден під російським прапором, задіяних у торгівлі продовольством (зокрема рибопродукцією) і добривами" і "зняття обмежень на постачання в РФ сільськогосподарської техніки, а також інших товарів, задіяних у виробництві продовольства (зокрема рибопродукції) і добрив".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА