Інтерфакс-Україна
12:06 01.04.2025

Дві третини українців за вибори одразу після завершення військового стану, у Зеленського росте індекс довіри

2 хв читати
Дві третини українців за вибори одразу після завершення військового стану, у Зеленського росте індекс довіри

Майже дві третини (65,3%) українців вважають за необхідне провести вибори в країні, якщо переговори закінчаться припиненням бойових дій і завершенням військового стану, свідчать результати соцопитування центра "Социс", проведеного 14–23 березня.

26,3% опитаних вважають, що потрібно відкласти проведення виборів ще на певний час, а 2,9% - що потрібно проводити лише місцеві вибори.

При цьому індекс довіри до діючого президента України Володимира Зеленського складає 0,51 (де 0 – повна недовіра, а 1 – повна довіра) і демонструє тенденцію до зростання: у грудні 2024 та лютому 2025 року він був на рівні 0,4. Загалом Зеленському повністю довіряє 25,1% опитаних, скоріше довіряє 25,4%, скоріше не довіряє 12,8%, повністю не довіряє 30% респондентів.

Крім Зеленського високий рівень довіри у посла України у Сполученому Королівстві, ексголовнокомандуючого ЗСУ Валерія Залужного (0,61) та у очільника Головного управління розвідки Кирила Буданова (0,5).

У інших публічних осіб він нижче 0,5. Зокрема у командира Третьої окремої штурмової бригади у складі Сухопутних військ ЗСУ Андрія Білецького індекс довіри 0,43, у волонтера Сергія Притули 0,36, у позафракційного народного депутата Дмитра Разумкова 0,35, у лідера Всеукраїнського об'єднання Батьківщина, народного депутата, експрем'єра Юлії Тимошенко 0,31, у народного депутата фракції "Європейська солідарність" Олексія Гончаренка 0,28, у лідера цієї партії, народного депутата, п'ятого президента України Петра Порошенка 0,22, у мера Києва, лідера партії "Удар" Віталія Кличка 0,18.

В ході дослідження було опитано 2000 респондентів за квотною стратифікованою вибіркою, яка наближена до репрезентативної на рівні всієї країни за показниками віку (старші 16 років), статі, типу поселення (місто/село) та поділу на області. Опитування проводилось лише на підконтрольних територіях методом особистого інтерв'ю (face to face). Статистична похибка вибірки 2,6%.

Джерело: https://socis.kiev.ua/ua/2025-03/

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Моді заявив, що підтримує мирні ініціативи США щодо України

Зеленський сподівається, що Трамп і Стармер обговорять гарантії безпеки США для України

Трамп: Зеленському доведеться укласти угоду

Увечері Зеленський зустрінеться з фракцією "Слуга народу", у самій фракції натякають на вибори - відлік пішов на тижні

Співголова "Євросолідарності" в Раді наполягає на прийнятті закону, який дозволить нардепам бути військовими

Порошенко в Раді закликав депутатів не ігнорувати вимоги Резолюції Європарламенту по Україні

Кличко обговорив з міністром оборони Естонії збільшення підтримки ЗСУ, які захищають Європу

Порошенко привіз дрони на фронт для Тетяни Чорновол, яка може стати нардепом, та для інших бригад на півдні

Атаки РФ на американське підприємство в Україні та Польщу залишились без належної відповіді – Келлог

Порошенко обговорив з Сікорським власні розробки в сфері ОПК

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА