Інтерфакс-Україна
09:49 16.04.2025

ЄС шукає способи продовжувати санкції проти РФ без згоди всіх країн союзу - ЗМІ

2 хв читати
ЄС шукає способи продовжувати санкції проти РФ без згоди всіх країн союзу - ЗМІ

У Євросоюзі опрацьовують варіанти, як подовжувати санкції проти Росії без того, щоб заручатися щоразу підтримкою цього кроку від усіх країн ЄС, повідомив Bloomberg із посиланням на джерела у вівторок.

"ЄС вивчає методи продовження санкцій щодо Росії без необхідності підтримки всіх 27 країн-членів. За словами людей, обізнаних із питанням, цей маневр дасть змогу ЄС, попри протидію Угорщини, продовжувати санкції, які мають отримувати схвалення кожні шість місяців", - передає агентство.

За словами співрозмовників Bloomberg, Єврокомісія розглядає можливість перетворити санкції на торговельні обмеження, реалізація яких не потребує одностайного схвалення країн: зазвичай для схвалення вистачає кваліфікованої більшості голосів.

Джерела уточнили, що інший варіант дій - формування коаліції держав, які реалізовуватимуть санкції на національному рівні.

Для продовження пакетів санкцій Євросоюзу проти РФ потрібна згода керівників усіх країн ЄС. Однак Будапешт неодноразово виступав із критикою обмежувальних заходів ЄС щодо Росії. Раніше у квітні глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявляв, що загалом "політика ЄС, заснована на санкціях, зазнала краху", тому що, за його словами, санкції завдають більшої шкоди європейській економіці, ніж російській.

Раніше видання Politico з посиланням на джерела повідомляло, що щонайменше шість країн ЄС обмірковують варіанти введення обмежувальних заходів проти РФ в обхід Угорщини, яка володіє правом вето з таких питань.

"Шість дипломатів підтвердили, що щонайменше шість країн виступають за спільні зусилля з перенесення введення антиросійських санкцій із ЄС на рівень національних законодавств", - пише видання.

Зокрема, цю можливість розглядають Бельгія і Чехія.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА