Інтерфакс-Україна
18:56 02.05.2025

Трамп запропонував збільшити оборонний бюджет до $1,01 трлн у 2026 фінроці, скоротити невійськові видатки

1 хв читати
Трамп запропонував збільшити оборонний бюджет до $1,01 трлн у 2026 фінроці, скоротити невійськові видатки
Фото: https://www.president.gov.ua/

Президент США Дональд Трамп запросив $1,01 трлн на оборону на 2026 фінансовий рік, йдеться в опублікованому в п'ятницю Білим домом бюджетному запиті.

"У тому, що стосується видатків на оборону, президент пропонує збільшити їх на 13% - до $1,01 трлн на 2026 фінансовий рік", - наголошується в документі.

У ньому йдеться, що збільшення оборонного бюджету дасть змогу, зокрема, "запобігати китайській агресії" в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, посилити ВПК США, наприклад, наростити можливості судноверфей.

Передбачається, що кошти підуть на розробку системи протиракетної оборони "Золотий купол", літаків F-47. Планується "модернізувати ядерний арсенал", підвищити зарплати військовослужбовцям на 3,8%.

На внутрішню безпеку Трамп запитав $175 млрд. Ці кошти, на його думку, потрібні, щоб "гарантувати повну безпеку на кордонах". Серед іншого йдеться про витрати на депортацію нелегальних іммігрантів.

Водночас адміністрація США розраховує скоротити не пов'язані з обороною видатки на 22,6% - на $163 млрд.

Серед структур, які зіткнуться з масштабним скороченням фінансування, фігурує ФБР: адміністрація пропонує зменшити його бюджет на більш ніж $500 млн. Раніше Трамп неодноразово звинувачував ФБР у підтримці його політичних суперників з Демократичної партії.

У подальшому бюджетний запит розгляне Конгрес США.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Запровадження 1 січня 2026р нової електронної акцизної марки призведе до втрати держбюджетом 140 млрд грн - думка

Україна готується до 5го саміту Кримської платформи на рівні лідерів, президент вже надіслав запрошення - Жовква

Гарантії безпеки мають бути в договорі, який потребує ратифікації — голова делегації Ради у ПА НАТО

В "Євросолідарності" назвали перемогою рішення частково скасувати заборону на виїзд за кордон жінкам-депутаткам місцевих рад

Через вилучення центральною владою 8 млрд на премії чиновникам "УЗ" в Києві підвищиться ціна на проїзд - нардеп Гончаренко

Литва пропонує розпочати переговори про вступ України до ЄС без участі Угорщини

В Польщі ініціюють зміни до Конституції щодо громадянства після висловлювань журналіста українського походження

Порошенко назвав припинення роботи "Дружби" довгоочікуваним, Мережко відкидає звинувачення Угорщини

Порошенко обговорив з віцепрезидентом ПА ОБСЄ Прітчардом посилення тиску на РФ задля припинення вогню

Віталій Кличко та віце-канцлер Німеччини обговорили посилення допомоги Україні та гарантії безпеки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА