Інтерфакс-Україна
16:42 09.05.2025

Заява Росії та Китаю про "усунення корінних причин війни" свідчить про готовність КНР легітимізувати військову агресію під виглядом "безпекових інтересів" - Фріз

2 хв читати
Заява Росії та Китаю про "усунення корінних причин війни" свідчить про готовність КНР легітимізувати військову агресію під виглядом "безпекових інтересів" - Фріз

Заява Росії та Китаю про "усунення корінних причин війни" свідчить про готовність КНР легітимізувати військову агресію під виглядом "безпекових інтересів", вважає член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз (фракція "Європейська солідарність").

"Спільна заява Росії та Китаю про "усунення корінних причин війни" — це не дипломатичний жест, а відображення дедалі тіснішого союзу двох авторитарних режимів, що прагнуть перегляду світового порядку. Цей документ демонструє не лише згоду Китаю з російською риторикою, а й готовність легітимізувати військову агресію під виглядом "безпекових інтересів". Насправді ж таке "усунення коренів конфлікту" означає обмеження суверенітету України, зневагу до міжнародного права й право сили замість сили права", - сказала Фріз агентству "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю.

За словами народного депутата, Росія й без того вже перебуває у стані напіввасальної залежності від Китаю — постачаючи ресурси за заниженими цінами, відкриваючи свій ринок для китайських товарів, підпорядковуючи свої технологічні й фінансові можливості зовнішнім інтересам. На думку Фріз, за цією схемою стоїть не дружба чи партнерство, а довгостроковий проєкт з перетворення кризи в Європі на трамплін для розширення власного глобального впливу.

"Наша відповідь має бути системною, аргументованою і жорсткою. Не лише Україна, а й весь цивілізований світ має розглядати такі заяви як сигнал до консолідації зусиль. Міжнародна спільнота має усвідомити: поки демократії вагаються, автократії будують альянси. І саме Україна сьогодні стоїть на передовій цієї боротьби — не лише за свою свободу, а за принципи, на яких тримається весь західний світ", - підкреслила Фріз.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Розумна політика" ініціює відставку уряду Шмигаля

Трамп закликав Іран укласти угоду по атому, бо "буде набагато гірше"

ЄС закликав до дипломатичного врегулювання ситуації на Близькому Сході

Конкурс на голову БЕБ опинився під сумнівом через непрозоре оцінювання

Українці будуть захищати свою землю до кінця, Путін не може перемогти – глава МЗС Великої Британії

Рубіо, вітаючи РФ з національним днем, можливо, хотів показати готовність США до діалогу з Росією про припинення вогню – нардеп

Сибіга на "Веймар+" розповів союзникам про очікування України від підсумкових документів і рішень самітів ЄС, НАТО та G7

64% українців вважають надійним партнером Європу, стосовно США такої думки лише 32%

Порошенко: Червень є вирішальним для дипломатичного наступу України

У Єврокомісії висловили надію на зняття заперечень Словаччини щодо 18-го пакету санкцій проти РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА