Інтерфакс-Україна
20:58 11.05.2025

Стамбул є непоганим майданчиком для переговорів України та РФ – думка

2 хв читати

Рішення про прямі переговори з Росією без попереднього припинення вогню є складним вибором для України, але Стамбул історично не найгірший для Києва майданчик для таких переговорів, вважає голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Данило Гетманцев (фракція "Слуга народу").

"Згадайте перемовини у березні 2022 року, коли переговорну команду очолював Давид Арахамія. Тоді вдалося, здавалося, досягнути неможливого", – написав він у телеграм у неділю.

На думку голови парламентського комітету, перемовини у будь-якому форматі, якщо вони дають історичний шанс на довгострокове врегулювання і стійкий справедливий мир, можуть мати сенс і змістовне наповнення.

"Питання, по-перше, у бажанні іншої сторони дійсно домовлятись, а не тягнути час, вишукуючи кращу для себе позицію. По-друге, у червоних лініях, які Україна не має переступати. Ці червоні лінії мають базуватись на Конституції України, військових та економічних гарантіях після воєнного розвитку, які Україна отримає від партнерів", – підкреслив Гетманцев.

Старший фахівець із суверенної стратегії RBC Bluebay Asset Management Тімоті Еш вважає, що проведення таких переговорів у Стамбулі – це можливість для Туреччини знову заявити про себе як про важливу регіональну державу і потенційного миротворця.

"Насправді Туреччина продемонструвала набагато більш збалансовану позицію, ніж адміністрація Трампа, яка досить відверто стала на бік максималістської позиції Москви", – написав Еш у соцмережі X.

"Іронія полягає в тому, що Україна, ймовірно, довіряє Türkiye і Ердогану набагато більше в потенційних мирних переговорах з Москвою, ніж США і Трампу", – додав фінансист, який багато років займається Україною.

 

 

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЦВК зареєструвала Карабуту новим нардепом від "Слуги народу"

Порошенко вказує на ненадання обґрунтувань для санкцій протягом року попри відведені законом 15 днів

Трамп: Сподіваємося, що Іран швидко "сяде за стіл переговорів"

Порошенко обговорив з Мартою Кос шляхи прискорення євроінтеграції України

Гарантії безпеки від США та ЄС відкриють шанс на мир - заступник голови фракції "Батьківщина"

Рада ЄС на тижні може затвердити регламент використання EUR90 млрд для України – Порошенко після зустрічі з Кубіліусом

Порошенко в штаб-квартирі НАТО назвав ЗСУ опорою трансатлантичної безпеки

Голова комітету Ради Мережко сумнівається у результативності переговорів з РФ

Президент Тайваню щодо України: Будь-яка допомога агресору або порушення ембарго та правил експортного контролю є неприйнятними

Донеччина в обмін на $800 млрд та гарантії безпеки від США та Європи – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА