Інтерфакс-Україна
15:19 13.05.2025

ЄС прагне припинити блокування Угорщиною переговорів про членство України – ЗМІ

2 хв читати
ЄС прагне припинити блокування Угорщиною переговорів про членство України – ЗМІ

Європейський Союз обговорює способи запобігти тому, щоб Угорщина не змогла зірвати початок переговорів про вступ до ЄС з Україною, повідомляє у вівторок Bloomberg з посиланнями на обізнані джерела.

"Держави-члени ЄС не можуть більше терпіти навмисного зловживання правом вето", - заявив у понеділок в інтерв'ю Euronews прем'єр-міністр Ірландії Міхаель Мартін. "Ми бачили, як це відбувається в Україні. Існує низка інструментів, які ми можемо використовувати, і ми не повинні боятися їх застосовувати".

Як повідомляє агентство, хоча одностайність необхідна для початку і завершення переговорів про вступ до ЄС, вона не є юридично обов'язковою для відкриття або закриття окремих розділів цього процесу, кажуть люди, знайомі з цим питанням, на умовах анонімності.

Минулого тижня під час обговорення за зачиненими дверима деякі країни-члени ЄС підштовхнули Європейську комісію, виконавчий орган блоку, до вивчення варіантів відкриття першого розділу переговорів, незважаючи на заперечення Будапешта щодо ставлення до угорської меншини в Західній Україні, повідомили джерела, які говорили на умовах анонімності.

За словами співрозмовників агентства, депутати вважають, що Будапешт прагне торпедувати процес планом прем'єр-міністра Віктора Орбана провести "національні консультації" щодо членства України в ЄС – незважаючи на попередню згоду Угорщини на початок переговорів про вступ у 2023 році. Угорщина зняла своє вето лише в грудні 2024 року, коли Брюссель розблокував EUR10 млрд коштів ЄС, заблокованих через проблеми з корупцією та верховенством права.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Дуда сподівається, що співпраця між Україною та Польщею збережеться на десятиліття

Американський сенат не ухвалив резолюцію, яка заборонила б Трампу атакувати Іран без схвалення конгресу - ЗМІ

Трамп відмовляється від скасування санкцій щодо Ірану

Трамп вважає, що Іран поки не зможе відновити ядерну програму

Трамп сподівається на успіхи щодо припинення війни РФ проти України

Чернишов після обрання запобіжного заходу: Вважаю, що розмір застави є занадто великим

Чернишов: я не планую подавати у відставку

Зеленський очікує від державних інституцій "швидкої роботи та результатів" у синхронізації санкцій проти Росії

Членами розширеної Ради підприємництва стали 77 бізнесменів, Єрмак, Свириденко, бізнес-омбудсмен, представник ФРУ, секретарем – Каціон

Порошенко закликає до нової хвилі парламентської дипломатії з Конгресом США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА