Інтерфакс-Україна
11:06 01.07.2025

Данія розпочала головування у Раді ЄС

2 хв читати
Данія розпочала головування у Раді ЄС

Данія розпочала головування у Раді Європейського Союзу, яке триватиме з 1 липня до 31 грудня 2025 року.

Як зазначають в Офісі віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, серед своїх основних пріоритетів Данія визначила розбудову безпечної Європи, а також конкурентоспроможного та зеленого ЄС.

У фокусі головування Данії буде: робота над просуванням розширення Євросоюзу на основі заслуг і підготовка ЄС до розширення шляхом внутрішніх реформ.

"В умовах триваючої російської агресії проти України, розбудова міцнішого і більш стійкого ЄС, який бере на себе відповідальність за власну безпеку, – необхідність. Посилення оборонної здатності ЄС до 2030 року. Це також стане надійним внеском в євроатлантичну безпеку. Зокрема йдеться про розвиток європейської оборонної промисловості. Політична, військова, економічна та цивільна підтримка України, а також політика ЄС щодо збереження тиску на росію, зокрема за допомогою санкцій, має бути продовжена", - йдеться в повідомленні Офісу з посиланням на офіційну сторінку данського головування.

Серед іншого, Данія має намір зосередитися на: забезпеченні здорової економічної політики в ЄС, посиленні європейської конкурентоспроможності та продуктивності, зміцненні оборони та безпеки Європи в умовах мінливого світу та міжнародної економіки, боротьбі з нелегальною міграцією та ефективний контроль зовнішніх кордонів ЄС.

Як повідомлялося, з 1 січня 2025 року у Раді ЄС головувала Польща. Кожні півроку головування в Раді ЄС переходить від однієї країни ЄС до іншої на ротаційній основі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА