Інтерфакс-Україна
23:28 22.08.2012

У ЦВК готові до того, що в легітимності парламентських виборів сумніватимуться як усередині України, так і за межами

2 хв читати

Проблема легітимності парламентських виборів існуватиме як усередині України, так і за її межами, прогнозує голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал.

"Вже нині я впевнений, що проблема легітимності існуватиме. При цьому є сенс розрізняти легітимність внутрішню і зовнішню", - заявив В.Шаповал у середу на зустрічі з послом Німеччини в Україні Крістофом Вайлем, повідомляє прес-служба ЦВК.

Так, голова ЦВК констатував, що в країні "існує два діаметрально протилежні політичні табори", і опоненти нерідко сприймають одне одного як ворогів. "Тому той, хто програє, очевидно, не сприйме оголошені результати і стверджуватиме, що вибори було сфальсифіковано", - вважає він.

"Щодо легітимності зовнішньої, то вже сьогодні, на жаль, можна припускати, що певна частина міжнародних експертів, хоча б на рівні підсвідомості, запрограмована на те, щоб визнати вибори не зовсім "чистими" щодо деяких аспектів", - також зазначив В.Шаповал.

"Враховуючи всі ці чинники, я внутрішньо готовий до того, що, хоч би як ЦВК старався провести вибори відповідно до закону, хоч би які при цьому зусилля докладав, оцінки можуть бути негативними. Однак, за великим рахунком, ЦВК потрібна не позитивна, а об'єктивна оцінка. Водночас ми прагнемо провести вибори так, щоб за їх результатами Україна виглядала достойно", - наголосив він.

К.Вайль зазначив, що Німеччині буде важлива насамперед оцінка парламентських виборів з боку ОБСЄ.

У відповідь В.Шаповал зазначив, що "вся попередня практика співпраці з ОБСЄ дає змогу говорити, що ОБСЄ є однією з найбільш об'єктивних організацій-спостерігачів".

При цьому він укотре наголосив, що ЦВК як ніхто інший зацікавлений у найбільшій кількості офіційних спостерігачів різного рівня представництва. Саме тому в ЦВК прийнято режим найбільшого сприяння як при їх реєстрації, так і під час повсякденної роботи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Орбан наполягає, що Україна повинна залишатися "буферною" державою і пропонує стратегічну співпрацю з ЄС замість членства

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА