Об'єднана опозиція обговорює питання створення єдиної партії
Об'єднана опозиція "Батьківщина" обговорює питання створення єдиної партії.
"Я дуже чітко сказав: єдиний кандидат, єдина фракція та єдина партія. І будь-хто, хто йтиме проти цього курсу, не рухатиметься з нами до перемоги", - сказав голова ради об'єднаної опозиції "Батьківщина" Арсеній Яценюк журналістам у п'ятницю
У свою чергу один із лідерів партії "Батьківщина" Микола Томенко наголосив, що створення єдиної партії "це стратегічно правильна ідея, і ми її підтримали".
"Мій підхід і підхід дуже багатьох моїх колег полягає в тому, що це не може бути передвиборним проектом, тимчасовим проектом, коли об'єдналися, поділили квоти і на цьому усе закінчилося. Має бути проект серйозної стратегії створення європейської політичної партії", - сказав М.Томенко.
За його словами, створення єдиної партії необхідно обговорити в партійних організаціях, між експертами. При цьому М.Томенко наголосив, що це питання обов'язково має враховувати позицію Юлії Тимошенко.
"Тому я не вбачаю можливості реалізувати цей проект у місячній чи двомісячній перспективі. Я вважаю, що до цього треба підійти досить відповідально", - додав він.
Опозиціонер нагадав, що попередні досліди створення єдиних партій були "поки що безуспішними".
"Тому краще пройти весь підготовчий період і вийти на створення такої партії", - сказав він.
М.Томенко наголосив, що "стратегічно не дебатується створення такої партії", але тактично необхідно розписати такий механізм.
При цьому він не сказав, хто може стати лідером такої партії.
"Коли створимо, тоді й вирішуватимемо", - сказав опозиціонер, додавши, що наразі це взагалі не актуальне питання, оскільки партія "Батьківщина" залишається, і її лідеркою залишається Юлія Тимошенко, і в цьому плані немає предмета для дискусії.
"Що стосується єдиної партії, то це тривалий процес, і я думаю, що якщо її буде (створено - ІФ), то Тимошенко має найбільше шансів її очолити", - сказав М.Томенко.
У грудні 2011 року набув чинності новий закон про вибори народних депутатів. Він, зокрема, заборонив брати участь у парламентських виборах блокам. 23 квітня 2012 року партії "Фронт змін", "Батьківщина", Народний рух України, "Народна самооборона", "За Україну!" та "Реформи і порядок" оголосили про створення об'єднаної опозиції.