Інтерфакс-Україна
14:21 10.12.2012

Перший заступник генпрокурора Кузьмін написав листа Обамі зі скаргою, що його позбавили візи до США

2 хв читати

Перший заступник Генерального прокурора України Ренат Кузьмін в листі президентові США Бараку Обамі заявив, що 19 жовтня 2012 року американський посол в Україні Джон Теффт повідомив йому про анулювання його багаторазової п'ятирічної візи до США без пояснення причин.

"На мою думку, ці дії порушують норми міжнародного співробітництва між нашими державами й підривають авторитет США. Чиновники з Департаменту юстиції та Державного департаменту США, незважаючи на міжнародно-правові норми, фактично незаконно використовують своє службове становище. Вони вводять в оману президента США, Конгрес і американський народ щодо вбивства Євгена Щербаня та фактичної ролі Юлії Тимошенко у різних злочинах", - йдеться у листі, датованому 3 грудні 2012 року і опублікованому в понеділок на офіційному сайті Генпрокуратури України.

Р.Кузьмін просить Б.Обаму посприяти у встановленні істини та отриманні показань від свідків у справі про вбивство народного депутата Є.Щербаня Павла Лазаренка і Петра Кириченка, які перебувають у США. Прошу Вас надати об'єктивну оцінку діям американських чиновників, причетних до організації провокацій щодо мене. Прошу Вас, використовуючи можливості Вашого відомства, запропонувати Сенату США переглянути нещодавню резолюцію № 466 для ухвалення зваженого рішення щодо України, яке б ґрунтувалося на реальних фактах. Я вдячний Вам за увагу і ще раз висловлюю сподівання на продовження ділового та людського співробітництва між нашими державами", - наголосив перший заступник генпрокурора.

Як повідомлялося, у вересні поточного року Сенат США ухвалив резолюцію із закликом звільнити з ув'язнення Ю.Тимошенко, а також видати заборону на видачу віз тим, "хто відповідальний за ув’язнення Ю.Тимошенко і погане поводження з нею".

Р.Кузьмін 3 жовтня заявив, що конгресмени США повинні мати всю інформацію про кримінальні справи екс-прем'єра Юлії Тимошенко. "Я звернувся з відкритим листом до сенаторів американського Конгресу. Цей лист я направив безпосередньо до США. Переконаний, що конгресмени мають зацікавитися тим, щоб отримати вичерпну і правдиву інформацію про кримінальні справи ув’язненої Ю.Тимошенко", - процитувала слова Р.Кузьміна прес-служба Генпрокуратури України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мерц в парламенті пообіцяв продовжити військову підтримку України і зробити Бундесвер найсильнішою армією в Європі – ЗМІ

В Туреччині не чекають на Трампа в четвер, але не виключають, що він приїде, якщо те ж зробить Путін – ЗМІ

КМІС: 71% українців негативно ставиться до проведення виборів під час тимчасового перемир’я з гарантіями

КМІС: Рівень довіри до Зеленського на першу половину травня становить 74%

Суд задовольнив клопотання Порошенка про витребування підстав для запровадження санкцій проти нього

Нові санкції США поти Росії можуть бути найжорсткішими за весь час – Келлог

Сибіга закликав Бразилію використати свій авторитетний голос у діалозі з Росією, щоб зустріч Зеленського та Путіна відбулася

Приліт Путіна на переговори до Туреччини відкриє шлях до інших елементів закінчення війни, включаючи зустріч груп – Зеленський

Трамп іще не визначився з відвідуванням Туреччини у зв'язку з переговорами України та РФ - ЗМІ

Порошенко обговорив з послами країн G7 та ЄC ситуацію на фронті та переговори про завершення війни

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА