Інтерфакс-Україна
13:21 13.12.2012

Перевибори в п’яти проблемних округах відбудуться не раніше за кінець березня, а то й пізніше - заступник голови ЦВК

2 хв читати
Перевибори в п’яти проблемних округах відбудуться не раніше за кінець березня, а то й пізніше - заступник голови ЦВК

Заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера заявляє, що повторні вибори в п'яти проблемних округах відбудуться не раніше за кінець березня, а можливо, й пізніше.

"Навіть з організаційних технічних причин ця дата не може бути раніше за кінець березня. Очевидно, ця дата буде набагато пізніше", - сказав він журналістам у четвер в парламенті, відповідаючи на запитання про можливу дату проведення повторних виборів у п'яти проблемних округах.

Водночас, за його словами, для цього необхідно ухвалити закон, який регулює процедуру перевиборів.

"Законодавчий акт необхідно було б ухвалити окремо, не шляхом внесення змін до чинного закону про вибори, а окремий про особливості призначення повторних виборів, визначити дату таких виборів, визначити особливості формування виборчих комісій і деяких інших нюансів", - додав заступник голови ЦВК.

Водночас він зазначив, що чинний закон про вибори народних депутатів України "не передбачає чіткої підстави для призначення повторних виборів із тих причин, про які йшлося і в постанові ЦВК, і в судових рішеннях".

А.Магера також висловив сподівання, що парламент після формування керівництва та комітетів зможе перейти до законодавчої діяльності й, зокрема, ухвалити такий закон.

У п'яти одномандатних округах ЦВК визнала неможливим встановити результати виборів, а Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори в цих округах. Йдеться про округи №94 (Обухів, Київська область), №132 (Первомайськ, Миколаївська область), №194 та №197 (Черкаська область), №225 (Київ, Шевченківський район).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Угорщина наклала вето на план Єврокомісії щодо відмови від нафти і газу з Росії – Сійярто

Трамп прибув до Канади на саміт G7

Нейтралітет Австрії не забороняє допомагати Україні невійськовою допомогою – президент

Україна та Австрія підписали меморандум про взаєморозуміння та комюніке для подальшого поглиблення співпраці

Важливо, щоб у наближенні миру посередницьку роль пропонували країни, які можуть вплинути на Путіна – Зеленський

Зеленський: ми всі повинні працювати над тим, щоб союз між Америкою і Європою не розвалився

Україна цінує готовність Австрії забезпечити посередництво для зустрічі з російською стороною – Зеленський

Стефанішина обговорила з єврокомісаркою Кос наступні кроки у межах процесу вступу України до ЄС

МЗС КНР закликає до термінового мирного вирішення конфлікту Ізраїлю та Ірану

Рада може внести зміни в закон для звільнення прем'єра і припинення повноважень уряду в умовах воєнного стану, допускає Железняк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА