Інтерфакс-Україна
13:08 19.12.2012

Україна оскаржила в касаційному порядку судове рішення про виплату боргів "ЄЕСУ" Міноборони РФ - перший заступник голови Мін'юсту

2 хв читати

Мiнiстерство юстицiї України подало до Вищого господарського суду України касацiйну скаргу на рiшення Київського апеляцiйного госпсуду, який залишив у силi рiшення про виплату урядом України боргiв корпорацiї "Єдинi енергетичнi системи України" (ЄЕСУ) Мiнiстерству оборони Росiї.

"Касацiю подали вчора чи позавчора (17-18 грудня - IФ), я точно не пам'ятаю", - сказала перший заступник мiнiстра юстицiї Iнна Ємельянова журналiстам у Києвi в середу.

Тим часом Департамент судової роботи Мiнiстерства юстицiї у вiдповiдь на запит агентства "Iнтерфакс-Україна" повiдомив, що представник Кабмiну подав касацiйну скаргу на це рiшення до Вищого госпсуду України 17 грудня.

Як повiдомлялося, Мiноборони РФ звернулося до Госпсуду Києва з позовом про виплату урядом України 3 млрд 239,45 млн грн у справi корпорацiї "ЄЕСУ". Росiйська сторона висунула вимогу залучити як вiдповiдача, окрiм Кабмiну України, Держказначейство. ЄЕСУ в справi фiгурує як третя особа. Зазначений борг, як стверджує позивач, виник наприкiнцi 1990-х рокiв, коли очолювана Юлiєю Тимошенко ЄЕСУ не виконала гарантованої урядом України на чолi з Павлом Лазаренком угоди 1997 року щодо постачання корпорацiєю "ЄЕСУ" продукцiї для потреб росiйського оборонного вiдомства.

Представник корпорацiї "ЄЕСУ" в судi заявив, що листи П.Лазаренка юридично не є держгарантiєю, а ЄЕСУ виконати постачання в повному обсязi завадив тиск iз боку державних органiв України. Представники уряду України на засiданнi суду вказували на закiнчення термiну позовної давностi, а також стверджували, що нiяких держгарантiй щодо зобов'язань ЄЕСУ не було.

19 вересня поточного року Госпсуд Києва частково задовольнив позов Мiноборони РФ щодо боргу ЄЕСУ, зобов'язавши Україну виплатити росiйськiй сторонi 3 млрд 113 млн 53 тис. 506 грн. 25 вересня представник Кабiнету Мiнiстрiв України оскаржив це судове рiшення. Також апеляцiї на це рiшення подали Держказначейство та ЄЕСУ. Скарги об'єднано в одне провадження.

Печерський районний суд Києва 11 жовтня 2011 року засудив Ю.Тимошенко до семи рокiв позбавлення волi за перевищення повноважень пiд час пiдписання газових контрактiв iз Росiєю у 2009 роцi. Вона вiдбуває покарання в Качанiвськiй колонiї в Харковi. Нинi проходить курс лiкування в однiй iз харкiвських лiкарень.

Апеляцiйний госпсуд Києва призупинив провадження з розгляду апеляцiї про виплату українським урядом боргу ЄЕСУ перед Мiноборони РФ у зв'язку з розслiдуванням СБУ аналогiчної кримiнальної справи.

3 грудня Апеляцiйний господарський суд Києва залишив у силi рiшення Госпсуду Києва про виплату Кабмiном заборгованостi корпорацiї ЄЕСУ перед Мiноборони РФ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нардеп Сірко не вірить, що США робило чи буде робити офіційні пропозиції з визнання Криму російським

Домовленості про мир не мають порушувати Конституцію України - Мережко

Адміністрація Трампа планує організувати ще одну зустріч Віткоффа з росіянами – ЗМІ

Віцемер Києва Прокопів до повідомлення про підозру постійно перебував у столиці і нікуди не ховався – Кличко

Україна "на 90%" погодилась з мирною пропозицією США, якщо те саме не зробить РФ, Трамп може вийти з переговорів – ЗМІ

Прем’єр Канади назвав Китай головною загрозою для країни та закликав до протидії зовнішньому втручанню

Понад 40% американців схвалюють Трампа як президента США - опитування

В Подільському та Святошинському районах Києва планується демонтувати по 400 МАФів – мер

США хочуть забезпечити повне припинення вогню в Україні протягом кількох тижнів – ЗМІ

Порошенко відправляє чергову партію дронів та техніки на фронт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА