Інтерфакс-Україна
10:04 09.01.2013

Калєтнік ініціюватиме проведення парламентських слухань на предмет ефективності ЗНО

2 хв читати
Калєтнік ініціюватиме проведення парламентських слухань на предмет ефективності ЗНО

Перший віце-спікер Ігор Калєтнік ініціюватиме проведення парламентських слухань на предмет ефективності зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), оскільки вважає, що ця система себе не виправдала.

Як повідомляє прес-служба першого заступника голови Верховної Ради України в середу, політик вважає, що для того, щоб остаточно не втратити якості освіти, українським вишам необхідно повернутися до практики складання вступних іспитів.

За його словами, система освіти, яка існувала раніше, ефективніша. Адже форма вступних іспитів стимулює молодь вибирати і здобувати глибокі знання з конкретної професії замість того, щоб шукати в Інтернеті відповіді на тести цього року та намагатися завчити їх напам'ять.

І.Калєтнік зазначив, що система зовнішнього незалежного оцінювання потребує корекції, адже введення ЗНО було покликано надати всім випускникам рівні умови під час вступу до вищих навчальних закладів, проте цього не сталося.

"Лише 20% школярів підтримують наявну систему ЗНО. Тоді як 80% учнів виступають категорично проти тестування в нинішньому вигляді. Серед основних скарг школярів: складність запитань у тестах та неоднозначність відповідей на них. Тому не всі учні, які протягом року вчилися відмінно, успішно здають ЗНО", - сказав перший віце-спікер.

Окрім цього, І.Калєтнік зазначив, що проведення зовнішнього незалежного оцінювання в сільській місцевості часто викликає зайві витрати у майбутніх абітурієнтів.

"Щоб здати тести зі спеціальних предметів, таких як фізика чи біологія, сільським школярам доводиться їхати здавати одну дисципліну в один райцентр, другу - в іншій. Це не лише створює додаткові незручності, а й потребує додаткових матеріальних витрат", - наголосив перший заступник голови Верховної Ради.

І.Калєтнік висловив думку, що таке важливе питання, як система ЗНО, доцільно було б обговорити на високому рівні для формування законодавчих документів, оброблених із громадськістю. У зв'язку з чим він разом із нардепом від фракції КПУ Олександром Зубчевським ініціюватиме обговорення цього питання з громадськістю: директорами шкіл, коледжів, керівниками університетів, щоб знайти оптимальне рішення, спираючись на думку фахівців галузі освіти. А після завершення обговорення це питання буде порушено на парламентських слуханнях.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна має унікальний досвід в протидії кібератакам Росії і зміцнюватиме колективну стійкість партнерів

Євроінтеграційні реформи мають посідати провідне місце в порядку денному нового уряду - голова комітету Ради

Порошенко розцінив заяви Свириденко та Проніна щодо підстав запровадження санкцій проти нього як свідчення їх фальсифікацій

Порошенко вважає неконституційним голосування за прем’єра в Раді через відсутність коаліції

В уряді Свириденко буде два нових міністри і віцепрем'єр, ще троє урядовців змінять міністерства

Свириденко про Шмигаля: У нього можна було вчитися не лише як у керівника, а й як у людини

Відставка уряду суперечить закону "Про правовий режим воєнного стану" і підважує легітимність наступного складу Кабміну - Порошенко

Порошенко розкритикував зміни в держбюджет перед заміною уряду і передачу 8 млрд грн з бюджету Києва в Резервний фонд

Нардеп Буймістер увійшла до фракції “Батьківщина”

Сенат США гальмує розгляд пакета санкцій проти Росії – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА