10:18 10.01.2013

Концепцію внесення змін до Конституції планується оприлюднити в березні - Кравчук

2 хв читати
Концепцію внесення змін до Конституції планується оприлюднити в березні - Кравчук

Конституційна асамблея в березні має намір оприлюднити концепцію внесення змін до Основного закону, заявив голова асамблеї, перший президент України (1991-1994 рр.) Леонід Кравчук.

"Напрацювань уже дуже багато. Плануємо в березні оприлюднити концепцію внесення змін до Конституції. Наразі багато ідей озвучується щодо реформування судової та правоохоронної системи, місцевого самоврядування", - повідомив він в інтерв'ю виданню "Комсомольская правда в Украине", опублікованому в четвер.

Л.Кравчук розповів, що асамблея аналізує положення нинішньої Конституції і з'ясовує, "чому деякі норми Основного закону не виконуються". "Наприклад, у Конституції записано, що народний депутат голосує особисто. А на практиці ми бачимо, що в парламенті процвітає кнопкодавство. Тож, можливо, доцільно виписати, щоб депутат ніс відповідальність. Не можна, щоб народні обранці поводилися, як вовки в лісі", - зазначив він.

Відповідаючи на запитання про ідею винесення на референдум питання щодо обрання президента в парламенті, Л.Кравчук поділився своїм баченням: "Не потрібно виносити на референдум питання, які можуть розколоти суспільство: мовне питання, доцільність приєднання України до Митного союзу, спосіб обрання президента. З референдумом необхідно бути дуже обережними й делікатними".

Л.Кравчуку 10 січня виповнюється 79 років.

Президент України Віктор Янукович підписав указ "Про Конституційну асамблею" 17 травня 2012 року. Згідно з документом, Конституційна асамблея - спеціальний допоміжний орган при президентові України.

Головою асамблеї призначено першого президента Л.Кравчука.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Києві "взяли до уваги" візит генсека ОБСЄ до РФ

Рютте говорить про важливість паралельної роботи як над мирною угодою, так і над миротворчою місією

Переговори в Саудівській Аравії можуть покращити відносини між Україною та США - Мережко

Міцний і тривалий мир в Україні вимагає подальшої військової підтримки Києва - міністр оборони Франції

Кошта: працюємо над підтримкою України для досягнення справедливого миру

Міністр оборони Нідерландів: Зеленський не повинен погоджуватися на угоду, яка призведе до своєрідного "міжвоєнного періоду"

На перемовинах у Саудівській Аравії важливо обговорити, як розпочати мирний процес - Єрмак

Туск до учасників зустрічі у Джидді: не змарнуйте цей шанс

Єрмак назвав початок зустрічі з американською делегацією дуже конструктивним

Білий дім зарахував мирні переговори в Саудівській Аравії до переліку 50 перемог Трампа за 50 днів

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА