Інтерфакс-Україна
17:08 22.01.2013

Україні та ще дев'ятьом країнам рекомендовано створити нацорган для виконання рішень ЄСПЛ - проект резолюції ПАРЄ

2 хв читати

Україні рекомендовано створити національний орган, відповідальний за виконання рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Про це йдеться у висновках проекту резолюції, обговорення якої відбудеться у вівторок у Страсбурзі в рамках пленарного засідання сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Доповідачем від Комітету з правових питань та питань прав людини виступає народний депутат фракції Партії регіонів Верховної Ради України Сергій Ківалов.

Такі ж рекомендації стосуються Болгарії, Греції, Італії, Молдови, Польщі, Румунії, Росії та Туреччини, які зазначені як країни з "величезними структурними проблемами".

У документі зазначено, що держави-учасники поряд із ЄСПЛ і Комітетом міністрів несуть "основну відповідальність" за ефективне застосування на національному рівні Європейської конвенції з прав людини.

"Комітет із правових питань та питань прав людини висловлює жаль у зв'язку з тим, що ЄСПЛ як і раніше перевантажений великою кількістю повторюваних справ із широко поширеними порушеннями у національних правових системах і закликає держави-учасники Конвенції створити стратегії та плани дій для боротьби з їхніми структурними проблемами, внести зміни до законодавства відповідно до прецедентного права ЄСПЛ", - зазначається у висновках проекту резолюції.

Також країнам рекомендовано розглянути питання про створення національного органу, відповідального "виключно за виконання рішень суду". "Крім цього, національні парламенти мають брати активну участь у реалізації цих рішень і, зокрема, у виявленні структурних недоліків", - йдеться у висновках проекту резолюції.

Рада Європи також закликала уряди "збільшити тиск та вжити більш жорстких заходів у разі зволікань і постійних недотримання постанов суду".

Голосування резолюції відбудеться після дискусії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Партнери мають консолідувати зусилля для допомоги Україні, в тому числі з членством ЄС, - Кличко на зустрічі з фон дер Ляєн

Сибіга допустив мирні переговори у будь-якому форматі після реального і тривалого припинення вогню

Роз’єднати чи ні переговорний процес про вступ в ЄС України та Молдови можуть вирішувати тільки держави-члени - Єврокомісія

Кличко обговорив із президентом ЄНП посилення допомоги Україні та захист демократії

РФ і Україні треба якнайшвидше укласти угоду, Трамп не готовий чекати занадто довго - Волтц

Трамп про мирну угоду: побачимо, що станеться протягом тижня, ми на завершальному етапі

Стефанчук: ніхто, крім країн НАТО, не має права вето на шлях України до Альянсу

Мелоні: оголошеного Путіним триденного перемир'я недостатньо, щоб довести прагнення Росії до миру

Порошенко назвав рішення НБУ про його небездоганну репутацію незаконним

Китай закликав Україну та Росію "усунути корінні причини конфлікту"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА