Інтерфакс-Україна
09:24 31.01.2013

I Брюссель, i Київ сподiваються на пiдписання угоди про асоцiацiю до кiнця цього року - Кожара

2 хв читати

Мiнiстр закордонних справ України Леонiд Кожара стверджує, що i Київ, i Брюссель сподiваються пiдписати угоду про асоцiацiю цього року.

"На бiльшостi зустрiчей iз європейськими комiсарами, в Європейському парламентi я вiдчув велику зацiкавленiсть у тому, щоб угоду було пiдписано цього року", - заявив у середу глава зовнiшньополiтичного вiдомства України в iнтерв'ю українським журналiстам за результатами вiзиту до Брюсселя.

Зокрема, пiд час зустрiчi з верховним представником Європейського Союзу з питань зовнiшньої полiтики та полiтики безпеки Кетрiн Ештон сторони обговорили питання пiдготовки майбутнього самiту Україна-ЄС, який вiдбудеться 25 лютого в Брюсселi, й самiту Схiдного партнерства в листопадi у Вiльнюсi.

Стосовно майбутнього самiту Україна-ЄС українська сторона висловила сподiвання про можливий прогрес у сферi першого етапу виконання плану дiй щодо безвiзового режиму.

За словами Л.Кожари, пiд час зустрiчi з К.Ештон "з обох сторiн було висловлено сподiвання на те, що угоду про асоцiацiю буде пiдписано". "Я пiдтвердив те, що Україна йде шляхом європейської iнтеграцiї. Це - наш прiоритет", - наголосив український мiнiстр.

Крiм того, вiн поiнформував верховного представника ЄС про реформи в Українi. "За словами Ештон, вони уважно спостерiгатимуть за цими реформами. Їх успiшна iмплементацiя вiдкриє хорошi перспективи для розвитку двостороннiх вiдносин мiж Україною та ЄС", - упевнений Л.Кожара.

Також пiд час зустрiчi порушувалися проблемнi питання, зокрема щодо ситуацiї з екс-прем'єром Юлiєю Тимошенко та екс-мiнiстром внутрiшнiх справ Юрiєм Луценком. "Я надав iнформацiю, яка є в розпорядженнi Мiнiстерства закордонних справ, зокрема стосовно переведення Луценка сьогоднi (30 сiчня – IФ) назад до в'язницi - цi роз'яснення було сприйнято", - вважає мiнiстр.

Говорячи про європейську iнтеграцiю України загалом, Л.Кожара констатував, що сьогоднi Україна не ставить питання про членство, "тому що вiдповiдь буде "нi". "На сьогоднi кiнцева мета - це встановлення європейських стандартiв в Українi. Це - головна мета європейської iнтеграцiї. Коли це буде виконано, ми подивимося, в якому станi перебуватиме сам ЄС, а по-друге, будь-яке рiшення ґрунтуватиметься на волi українського народу. Питання щодо членства України в наддержавних структурах, вiдповiдно до Конституцiї, вирiшуватиметься, зокрема, на референдумi", - заявив вiн.

Також мiнiстр закордонних справ поiнформував європейську сторону про початок головування Києва в ОБСЄ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп втрачає терпіння через відсутність результатів від розмов із Путіним - Рубіо

Орбан наполягає, що Україна повинна залишатися "буферною" державою і пропонує стратегічну співпрацю з ЄС замість членства

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА