Інтерфакс-Україна
14:06 06.02.2013

Президент Литви пов'язує підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС із питанням ув’язнення Тимошенко та Луценка

1 хв читати
Президент Литви пов'язує підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС із питанням ув’язнення Тимошенко та Луценка

Президент Литви Даля Грібаускайте вважає тюремне ув'язнення лідерів українських опозиційних сил, екс-прем'єра Юлії Тимошенко та екс-глави МВС Юрія Луценка політично мотивованим і зазначає, що затягування із вирішенням цього питання може завадити підписанню Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

"Європейська сторона не буде диктувати Україні, як вирішувати це питання (ув’язнення Ю.Тимошенко і Ю.Луценко - ІФ). Утримання опозиції у в'язниці не є гідним рішенням, тому ми звертаємося до влади і нагадуємо, що подальше затягування вирішення саме цих політично мотивованих справ може прияти подальшій затримці із підписанням цієї угоди (про асоціацію між Україною та ЄС - ІФ)", - зазначила Д.Грібаускайтє на спільній із президентом України Віктором Януковичем прес-конференції у Вільнюсі в середу.

У свою чергу, В.Янукович зауважив, що Україна не може не реагувати на критику на адресу України з приводу арешту Ю.Тимошенко і Ю.Луценко і вимоги ЄС з приводу їхнього звільнення.

"Це питання є дуже болісним для нас. Потрібен час, щоб знайти відповіді на ці запитання. Для нас дуже важливо, щоб рішення, які ухвалюватимуть найближчим часом, проходили в межах чинного законодавства, юридичній площині. Хоча політична складова є визначальною зараз, і як зняти це питання, ми маємо думати і вирішувати спільно з нашими партнерами", - заявив глава української держави.

ОСТАННЄ

Кличко обговорив з міністром оборони Естонії збільшення підтримки ЗСУ, які захищають Європу

Порошенко привіз дрони на фронт для Тетяни Чорновол, яка може стати нардепом, та для інших бригад на півдні

Атаки РФ на американське підприємство в Україні та Польщу залишились без належної відповіді – Келлог

Порошенко обговорив з Сікорським власні розробки в сфері ОПК

Сікорський поки не бачить підстав для розриву дипвідносин з РФ

МЗС Чехії викликає російського посла для пояснень

Петиція за присвоєння Парубію звання Героя України набрала 25 тисяч голосів

Порошенко обговорив з головою комітету Європарламенту підтримку українського ОПК та використання російських активів

Відносна більшість українців за демократію, але під час війни тяжіють до наявності сильного лідера, – соцопитування КМІС

Європарламент схвалив резолюцію щодо звітів Єврокомісії за 2023-24 роки про прогрес України в реформах – Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА