Інтерфакс-Україна
10:43 26.02.2013

Зелені Європарламенту критично говорять про результати саміту Україна-ЄС

1 хв читати

Президент групи зелених Європейського парламенту Ребекка Хармс вважає, що політичне керівництво України на чолі з президентом Віктором Януковичем "свідомо розтрачує шанс на підписання угоди про асоціацію".

Таку заяву вона зробила, коментуючи саміт Україна-ЄС, який відбувся у понеділок у Брюсселі, повідомляє прес-служба політичної групи.

"Замість зміцнення верховенства права ситуація погіршується", - заявила вона.

Як докази погіршення ситуації Р.Хармс навела нові обвинувачення на адресу екс-прем'єра Юлії Тимошенко, "загрозу арешту" її адвоката, зростання тиску на незалежні засоби масової інформації.

"У цих умовах ЄС абсолютно чітко не може підписати угоду про асоціацію з Україною", - вважає вона.

Депутат від зелених Вернер Шульц, відповідальний за зовнішню політику, висловив упевненість, що українське політичне керівництво, насамперед, "має продемонструвати бажання імплементувати необхідні реформи, якщо вони хочуть довести, що справді згодні, і дотримуватимуться угоди про асоціацію".

"Ці мінімальні вимоги, зокрема верховенство права, мають залишатися фундаментальною передумовою для тісніших відносин з ЄС", - упевнений політик.

Крім того, він вважає, що ЄС має допомогти Україні стати "менш залежною від Росії за допомогою співпраці в енергетичній сфері та підтримати модернізацію її інфраструктури, а також оформити основний візовий режим для того, щоб забезпечити більшу свободу й обмін між Україною та ЄС".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Запровадження 1 січня 2026р нової електронної акцизної марки призведе до втрати держбюджетом 140 млрд грн - думка

Гарантії безпеки мають бути в договорі, який потребує ратифікації — голова делегації Ради у ПА НАТО

В "Євросолідарності" назвали перемогою рішення частково скасувати заборону на виїзд за кордон жінкам-депутаткам місцевих рад

Через вилучення центральною владою 8 млрд на премії чиновникам "УЗ" в Києві підвищиться ціна на проїзд - нардеп Гончаренко

Литва пропонує розпочати переговори про вступ України до ЄС без участі Угорщини

В Польщі ініціюють зміни до Конституції щодо громадянства після висловлювань журналіста українського походження

Порошенко назвав припинення роботи "Дружби" довгоочікуваним, Мережко відкидає звинувачення Угорщини

Порошенко обговорив з віцепрезидентом ПА ОБСЄ Прітчардом посилення тиску на РФ задля припинення вогню

Віталій Кличко та віце-канцлер Німеччини обговорили посилення допомоги Україні та гарантії безпеки

Порошенко зустрівся з Кітом Келлогом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА