Інтерфакс-Україна
11:05 28.02.2013

Україна хоче створити ЗВТ з Митним союзом i приєднатися до деяких угод цього об'єднання - Кожара

2 хв читати
Україна хоче створити ЗВТ з Митним союзом i приєднатися до деяких угод цього об'єднання - Кожара

Українська сторона, як i ранiше, вважає найприйнятнiшою формою спiвпрацi з Митним союзом формат "3+1", заявив мiнiстр закордонних справ Леонiд Кожара.

"Для України найприйнятнiшою формою спiвпрацi з Митним союзом є формат "3+1", у якому наша держава могла би брати участь шляхом створення зони вiльної торгiвлi з Митним союзом i приєднання до певних угод цього мiждержавного утворення в окремих сферах, з урахуванням iнтересiв усiх без винятку сторiн", - сказав глава українського МЗС в ексклюзивному iнтерв'ю агентству "Iнтерфакс-Україна".

Вiн також наголосив, що Київ зацiкавлений у розширеннi економiчної спiвпрацi з Митним союзом i продовжує шукати такi форми взаємодiї, якi враховували б нацiональнi iнтереси країни.

Крiм того, Л.Кожара висловився за розвиток взаємодiї мiж Митним союзом i європейським ринком. "Сьогоднi для України це дуже конкретне економiчне питання. Наше завдання - створити основу для справжнього об'єднання всiєї Європи. Україну, ЄС i Росiю в перспективi повиннi об'єднати безвiзовий режим i спiльна зона вiльної торгiвлi", - наголосив глава українського зовнiшньополiтичного вiдомства.

Як повiдомлялося, президент України Вiктор Янукович пропонував формат спiвпрацi з Митним союзом у форматi "3+1" (Росiя, Бiлорусь i Казахстан плюс Україна - IФ), проте така iнiцiатива не здобула пiдтримки з боку членiв МС. За такого формату Україна не стає офiцiйним членом Митного союзу.

На думку українських експертiв, українська сторона намагається знайти такий формат вiдносин iз Митним союзом, який не став би перешкодою для пiдписання угоди про асоцiацiю та зону вiльної торгiвлi з ЄС, тодi як росiйська сторона наполягає на тiснiшiй iнтеграцiї Києва.

Водночас посол Росiї в Києвi Михайло Зурабов назвав малоймовiрною можливiсть спiвпрацi України з Митним союзом за формулою "3+1".

"Треба враховувати те, що на полiтичному рiвнi така можливiсть на сьогоднi розглядається як малоймовiрна", - заявив М.Зурабов українським журналiстам 28 лютого в Києвi.

Повний текст iнтерв'ю буде розмiщено в роздiлi "Ексклюзивнi iнтерв'ю" на сайтi агентства.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глави МЗС Польщі та США обговорили стан переговорів щодо миру в Україні

Глава МЗС Великої Британії: працюємо із США, Україною та європейськими союзниками для забезпечення справедливого і міцного миру

Визнання США Криму російським та відмова Україні в можливості вступу до НАТО приведуть до нової війни – нардеп Соболєв

Порошенка утримували на кордоні попри рішення суду, через що він пропустив перший день Міжпарламентської ради Україна–НАТО - адвокат

Єврокомісія щодо можливої відмови України від територій: Крим – це Україна

Україна готова обговорювати мирну угоду з Росією, але тільки після реального припинення вогню – ЗМІ

"Євросолідарність" вважає суд над заступником Кличка Прокопівим спробою залякати опозицію

Рубіо анонсував масштабну реорганізацію Держдепу США

Климпуш-Цинцадзе про умови для припинення вогню: якщо це правда, то США не налаштовані на пошук досягнення тривалого миру

Нардеп Сірко не вірить, що США робило чи буде робити офіційні пропозиції з визнання Криму російським

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА