Інтерфакс-Україна
12:40 01.03.2013

Той, хто зараз ініціюватиме загальнонаціональний референдум в Україні, діятиме як політичний провокатор - голова ЦВК

2 хв читати
Той, хто зараз ініціюватиме загальнонаціональний референдум в Україні, діятиме як політичний провокатор - голова ЦВК

Голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал вважає неконституційними окремі положення закону "Про всеукраїнський референдум".

"Те, що відбувалося навколо ухвалення цього закону, я не хочу коментувати. Однак у мене особисто, як у людини, що тривалий час займається теорією і практикою конституційного права, є багато до нього зауважень. Адже в цьому законі є окремі положення, які не можна назвати конституційними", - заявив В.Шаповал в інтерв'ю, опублікованому в газеті "Юридичний вісник України" в п'ятницю.

Зокрема, за його словами, "передусім це стосується можливості ухвалення за допомогою референдуму нової Конституції України".

"Про таку можливість у самій Конституції прямо не говориться. Більше того, є низка рішень КСУ попереднього складу та нині діючого, в яких, зокрема, йдеться, що перед проведенням такого референдуму, спочатку слід винести на всенародне голосування питання про те, чи потрібен новий Основний закон. Але ці рішення чомусь обійшли увагою законодавці", - наголосив він.

В.Шаповал також зазначив, що найбільше його дивують норми закону, які визначають процедуру формування складу комісій із референдуму.

"Якщо уважно прочитати ці норми, то стає зрозумілим, що відповідні комісії формуються виключно місцевими органами влади. Знаєте, якби це було, наприклад, у ФРН, де розвинені місцева демократія і громадянське суспільство, то я б цьому не надав значення, адже розумію, що комісія з референдуму має «дихати» в такт із суспільством. А у нас, ми розуміємо, референдум організовуватиме так звана центральна влада з усіма наслідками", - сказав він.

Загалом голова ЦВК схвалює ухвалення цього закону.

"З одного боку, можна тільки вітати, що нарешті з'явився закон, який регламентує таку форму безпосередньої демократії, як референдум. Адже Конституція України в тій частині, яка присвячена референдуму, сьогодні фактично не діє. А це означає, що доволі тривалий час у нас певною мірою ігнорувався принцип народного суверенітету", - констатував він.

"Тому факт ухвалення закону "Про всеукраїнський референдум" сам по собі сприятливий. Однак момент його появи насторожує, оскільки у нас стало традицією, що важливі законодавчі акти з'являються тоді, коли це комусь потрібно, тобто вони є політично кон'юнктурними", - визнав В.Шаповал.

"Я вважаю, що референдум - це інструмент, який можна застосовувати, наприклад, у Швейцарії, де живуть швейцарці, у США, де живуть американці, але не в Україні, де народ і так розділений за мовними, політичними чи іншим інтересам. Тож той, хто сьогодні ініціюватиме загальнонаціональний референдум, діятиме як політичний провокатор", - зазначив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мерц в парламенті пообіцяв продовжити військову підтримку України і зробити Бундесвер найсильнішою армією в Європі – ЗМІ

В Туреччині не чекають на Трампа в четвер, але не виключають, що він приїде, якщо те ж зробить Путін – ЗМІ

США виступають проти запрошення Зеленського на саміт НАТО в Гаазі – ЗМІ

КМІС: 71% українців негативно ставиться до проведення виборів під час тимчасового перемир’я з гарантіями

КМІС: Рівень довіри до Зеленського на першу половину травня становить 74%

Суд задовольнив клопотання Порошенка про витребування підстав для запровадження санкцій проти нього

Нові санкції США поти Росії можуть бути найжорсткішими за весь час – Келлог

Сибіга закликав Бразилію використати свій авторитетний голос у діалозі з Росією, щоб зустріч Зеленського та Путіна відбулася

Приліт Путіна на переговори до Туреччини відкриє шлях до інших елементів закінчення війни, включаючи зустріч груп – Зеленський

Трамп іще не визначився з відвідуванням Туреччини у зв'язку з переговорами України та РФ - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА