Інтерфакс-Україна
12:22 21.03.2013

ВР не призначила виборiв мера Києва та депутатiв Київради

3 хв читати
ВР не призначила виборiв мера Києва та депутатiв Київради

Верховна Рада не призначила виборiв мера Києва та депутатiв Київської мiської ради.

За постанову про призначення виборiв у Києвi на 2 червня проголосували 179 депутатiв iз 401 зареєстрованого в залi.

Вiд Партiї регiонiв проголосували семеро депутатiв, вiд "Батькiвщини" - 84, "Свободи" - 33, "УДАРу" - 37, КПУ - 0, позафракцiйних - 18.

Ранiше в четвер голова комiтету з питань державного будiвництва та мiсцевого самоврядування Давид Жванiя (фракцiя Партiї регiонiв) повiдомив народним депутатам, що комiтет рекомендує ухвалити постанову про вибори депутатiв Київради та мера Києва в цiлому.

Водночас народний депутат Вiталiй Журавський (фракцiя Партiї регiонiв) запропонував проект постанови визнати за основу, а потiм дочекатися рiшення Конституцiйного Суду (КС) i тiльки пiсля його вердикту проголосувати в цiлому.

"Пропоную проект постанови прийняти за основу й пiсля вердикту Конституцiйного Суду проголосувати в цiлому", - зазначив вiн.

В.Журавський нагадав, що депутати звернулися до КС iз проханням дати тлумачення, чи можуть черговi вибори до органiв мiсцевого самоврядування проводитися в рiзнi часовi промiжки.

Вiн зазначив, що в трьох редакцiях Основного закону - рiзнi термiни повноважень органiв мiсцевого самоврядування.

За його словами, коли вибори до Київради проводились у 2010 роцi, то вони призначалися вiдповiдно до Конституцiї 2004 року, а проводилися вже пiсля вiдновлення Основного закону 1996 року. Нинi дiє Конституцiя в редакцiї вiд 1 лютого 2011 року.

У свою чергу Петро Порошенко наголосив, що закон про регламент, а також конституцiйнi повноваження, якi має парламент, не передбачають будь-яких змiн процедури призначення дати виборiв.

Вiн наголосив, що, згiдно з Конституцiєю, Верховна Рада ухвалює рiшення про призначення дати виборiв. "Жодних iнших положень ця постанова не повинна мiстити", - сказав П.Порошенко.

"Вiдколи це звернення до Конституцiйного Суду стало пiдставою для того, щоб вiдкладати рiшення Верховної Ради?", - сказав вiн.

Позицiю П.Порошенка пiдтримав депутат вiд фракцiї "УДАР" Валерiй Карпунцов.

"Жоден суд у країнi не може звузити конституцiйнi повноваження Верховної Ради", - сказав вiн, додавши, що Верховна Рада зобов'язана призначити вибори в Києвi.

Леонiд Черновецький 1 червня 2012 року написав заяву про вiдставку з посади мера столицi. 12 липня Київська мiська рада 110 голосами взяла до вiдома факт дострокового припинення повноважень мера мiста Л.Черновецького на пiдставi його особистої заяви.

Згiдно з рiшенням Київради, секретар Київради Галина Герега тимчасово здiйснює повноваження київського мiського голови з моменту дострокового припинення повноважень Л.Черновецького на цiй посадi.

19 липня 2012 року Г.Герега звернулася до Верховної Ради з клопотанням про проведення позачергових виборiв мера столицi. 29 сiчня 2013 року голова Верховної Ради Володимир Рибак висловився за проведення одночасно виборiв мера Києва i депутатiв Київради. Пiзнiше вiн заявив, що парламент розгляне питання про проведення виборiв у Києвi на другiй сесiї.

ОСТАННЄ

У Кремлі взяли до відома останні заяви Трампа щодо припинення вогню в Україні

Ірпінська міськрада проголосувала за дострокове припинення повноважень мера Маркушина

Трамп втрачає терпіння через відсутність результатів від розмов із Путіним - Рубіо

Орбан наполягає, що Україна повинна залишатися "буферною" державою і пропонує стратегічну співпрацю з ЄС замість членства

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА