17:43 03.04.2013

Референдум щодо зміни форми парламенту призведе до ліквідації парламентаризму в Україні - Томенко

2 хв читати

Референдум щодо зміни форми парламенту загрожує регіоналізацією та остаточним виходом України з демократичного поля, вважає голова комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко.

"Маючи такий інструмент, очевидно, влада піде на те, щоб сформувати двопалатний парламент", - сказав М.Томенко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" в середу, коментуючи ініціативу Партії регіонів із проведення всеукраїнського референдуму про введення мажоритарної системи виборів і двопалатного парламенту.

За його словами, в нижній палаті будуть представлені депутати, які обговорюватимуть законопроекти та постанови, а рішення ухвалюватимуть у верхній палаті, до якої ввійдуть колишні президенти, голови обласних державних адміністрацій та облрад. "Парламент, сформований за таким принципом, нагадуватиме з'їзд рад робітників і селян у Радянському Союзі", - вважає депутат.

"Це означає, що такий референдум - це референдум про ліквідацію парламенту в Україні", - наголосив М.Томенко, додавши, що "ймовірність його проведення висока".

"Після такого референдуму та обрання парламенту на його підставі Україна точно опиниться за рамками цивілізованого, демократичного світу", - наголосив він.

Крім того, М.Томенко вважає, що ідея двопалатного парламенту створить проблему регіоналізації країни - регіональні еліти будуть зацікавлені в більшій дистанційованості від Києва. "Поява двопалатного парламенту може стати елементом спекуляцій із точки зору регіональних протиріч", - сказав депутат.

М.Томенко вважає, що одним із завдань нового двопалатного парламенту стане підготовка законодавчої бази для виборів президента України - в один або два тури, або обирання глави держави в парламенті.

"Логіка така: референдум, потім вибори нового типу парламенту й потім уже - забезпечення нормальних виборів для нинішнього президента", - зазначив він.

Депутат наголосив, що якщо керуватися принципами теорії права, принципами демократії, на референдумі не можна змінювати конституційний лад держави й після голосування на референдумі автоматично за рішенням Центрвиборчкому оголошувати, що "ми живемо в іншій країні".

"На жаль, президент підписав закон про референдум, який містить очевидні неконституційні положення... Україна фактично з референдуму як консультативного, дорадчого інструменту отримала інструмент не лише законодавчий, а й установчий... Якщо рішення прийняли на референдумі 51% виборців, що становитиме чверть населення країни, то, умовно кажучи, четверта частина населення може повністю змінити конституційний лад держави без парламенту", - пояснив М.Томенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА