Інтерфакс-Україна
14:53 19.04.2013

ВР не підтримала резолюцію недовіри уряду Азарова

2 хв читати
ВР не підтримала резолюцію недовіри уряду Азарова

Верховна Рада України не потримала резолюцію недовіри Кабінету Міністрів України, що тягне за собою відставку уряду.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за резолюцію недовіри проголосували 190 депутатів із 362, зареєстрованих у залі засідань у п'ятницю, зокрема 88 депутатів із фракції "Батьківщина", 35 - із фракції "УДАР", 36 - із фракції "Свобода", 21 - із фракції Компартії, 10 позафракційних депутатів. З фракції Партії регіонів резолюцію не підтримав жоден депутат.

Відповідно до закону про Кабмін, ухвалення парламентом резолюції недовіри Кабінету міністрів призводить до його відставки. Верховна рада розглядає питання про відповідальність уряду, ухвалення резолюції недовіри мають ініціювати не менше 150 депутатів, резолюція вважається ухваленою, якщо її підтримали не менше 226 депутатів.

У разі ухвалення резолюції недовіри прем'єр-міністр зобов'язаний того ж дня подати президенту заяву про відставку Кабінету Міністрів. Питання про відповідальність Кабміну не може розглядатися у Верховній Раді двічі протягом однієї сесії, а також протягом року після схвалення програми діяльності уряду.

Розгляд питання про відповідальність уряду Миколи Азарова в парламенті ініціювали депутати опозиційних фракцій, що зібрали 174 підписи для цього.

М.Азаров вже в загальній складності працює на посаді прем'єр-міністра України протягом 1135 днів. Він був прем'єром з 11 березня 2010 року до 3 грудня 2012 року, коли президент України Віктор Янукович прийняв відставку М.Азарова та всього складу Кабінету Міністрів України у зв'язку з обранням нової Ради. Згідно з тим самим указом, з яким було прийнято його відставку, глава держави доручив Кабміну продовжувати виконувати свої повноваження до початку роботи нового складу уряду після його формування.

9 грудня В.Янукович запропонував кандидатуру М.Азарова на посаду прем'єра.

12 грудня на першому засіданні Верховної Ради VII скликання М.Азаров склав присягу народного депутата, а на засіданні 13 грудня парламент дав згоду на призначення його прем'єр-міністром.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА