Україна спрямовує зусилля на проведення предметної дискусії в рамках головування в ОБСЄ та очікує підтримки від ПА ОБСЄ - Янукович

Україна розраховує на підтримку Парламентської асамблеї ОБСЄ в реалізації пріоритетів, які Київ запропонував у рамках свого головування в ОБСЄ, заявляє президент України Віктор Янукович.
"Ми спрямовуємо зусилля на проведення відкритої і предметної дискусії з державами-учасниками ОБСЄ за запропонованими українським головуванням пріоритетам у діяльності організації", - сказав В.Янукович на зустрічі з президентом Парламентської асамблеї ОБСЄ Вольфгангом Гроссруком.
"Ми спрямовуємо зусилля на відкритій і предметній дискусії з державами-учасниками ОБСЄ за запропонованими українським головуванням пріоритетами в діяльності організації", - сказав В.Янукович.
Він зазначив, що головування України в ОБСЄ українська сторона розглядає як можливість зробити свій внесок у зміцнення безпеки та стабільності в регіоні.
"Упевнений, що делегація України в Парламентській асамблеї ОБСЄ в новому складі братиме активну участь у роботі асамблеї", - наголосив В.Янукович.
Зі свого боку В.Гроссрук зазначив, що Україна завжди була активним учасником процесів, які відбувалися як в рамках роботи ОБСЄ, так і в рамках безпосередньо її парламентської асамблеї.
"В українського головування в цій організації є свої пріоритети, і вона (Україна - ІФ) дійсно є активною країною у просуванні цих пріоритетів", - сказав він.
В.Гроссрук додав, що українська делегація в Парламентській асамблеї ОБСЄ завжди відігравала важливу роль у цій організації.
Як повідомлялося, 17 січня 2013 року міністр закордонних справ Леонід Кожара, як чинний голова ОБСЄ, представив пріоритети українського головування на засіданні постійної ради ОБСЄ у Відні.
Йдеться про досягнення прогресу із врегулювання тривалих конфліктів на просторі ОБСЄ, насамперед, врегулювання придністровського конфлікту.
Також йдеться про поглиблення співпраці в сфері енергетичної безпеки та захисту навколишнього середовища, підвищення енергоефективності та використання відновлювальних джерел енергії в контексті впливу на зовнішнє середовище енергетичної діяльністю.
Також розглядатимуться питання боротьби з торгівлею людьми, а також щодо толерантності та дискримінації, гендерної рівності, залучення громадянського суспільства для досягнення цілей ОБСЄ.