Інтерфакс-Україна
12:24 24.04.2013

У профільному комітеті ВР побоюються, що понад 30 тис. викладачів залишаться без роботи у разі реалізації Плану дій-2013

2 хв читати

Голова Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради Лілія Гриневич (фракція "Батьківщина") заявляє, що реалізація президентського Національного плану дій на 2013 рік у сфері освіти може залишити без роботи понад 30 тис. викладачів.

"Національний план на 2013 рік формує освітню політику, але при цьому пропонує надзвичайно контроверсійні, а іноді й шкідливі позиції", - сказала Л.Гриневич, виступаючи у вівторок під час круглого столу "План дій щодо вищої освіти: прогнози і ризики".

"Ті положення, які містяться в Національному плані, роблять його планом зменшення державних гарантій для українських громадян у сфері освіти", - вважає вона.

Водночас, за словами Л.Гриневич, у плані містяться позиції, з якими можна погодитися, є такі, з якими можна погодитися з деякими зауваженнями, а є й абсолютно неприпустимі пропозиції.

За її словами, комітет цілком підтримує пункт плану, що стосується фінансової самостійності вищих навчальних закладів.

Водночас комітет із застереженням ставиться до пункту плану, в якому йдеться про передачу в правління Міносвіти вишів, якими нині керують галузеві міністерства.

За словами Л.Гриневич, якщо буде реалізовано цей пункт, то, наприклад, у студентів медичного університету з'являться проблеми з доступом до клінічної бази, а також зросте вартість навчання в цьому виші.

"Пункт, проти якого виступає комітет, профспілки і, наскільки мені відомо, міністерство, - це пункт "збільшення показника навантаження на викладача - до 18 студентів на одного викладача", - сказала вона, зазначивши, що таких норм немає в країнах ЄС, і показник кількості студентів на одного викладача в різних вишах на різних спеціальностях відрізняється.

Л.Гриневич нагадала, що на сьогодні цей норматив визначає Кабінет Міністрів, і він становить від 3,5 до 13,5 студентів на одного викладача, залежно від напрямів та спеціалізації.

"Відповідно до цих нормативів, у 2013 році у вишах державної форми власності на повну ставку працює 84 тисячі науково-викладацьких співробітників. Якщо збільшити цей показник до 18, то, орієнтовно, буде скорочено 32 тисячі викладачів", - сказала вона, додавши, що в Національному плані дій на 2013 рік "взагалі не йдеться про поліпшення якості освіти... є лише прагнення до економії на освіті".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Орбан звинуватив Україну у підготовці до впливу на вибори 2026 року та діяльність її спецслужб в країні

Україні потрібна постійна оборонна та військова підтримка - заява парламентаріїв країн Європи

Зеленський мав аудієнцію у короля Данії

МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку із недружніми заявами угорської сторони

Путін знов заявив Трампу, що РФ не відступить від своїх цілей у війні з Україною

NAUDI підтримує ідею правового режиму "Defence City"

Зупинка поставок зброї зі США Україні свідчить про неузгодженість дій всередині американського політикуму – Климпуш-Цинцадзе

Зеленський і президент Єгипту доручать розпочати підготовку угоди про преференційну торгівлю

Україна на всіх робочих рівнях з'ясовує зі США деталі по постачанню оборонної підтримки - Зеленський

Рютте: Україна у "короткостроковій перспективі" не зможе обійтися без допомоги США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА